українська російська англійська
Фахівці з соціальних питань міністерств України та Литви обмінялися досвідом
10.11.2016 | 16:51
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

З 8 до 11 листопада 2016 року у рамках двостороннього співробітництва між Міністерством соціальної політики та Міністерством соціального забезпечення та праці Литовської Республіки, яке успішно здійснюється з 2009 року, в Україні перебуває з візитом делегація Литовської Республіки у складі Ріти Жемайтіте-Так, начальника відділу з питань рівності чоловіків та жінок, Дайви Юнявічене, головного спеціаліста відділу сімейної політики Департаменту сім’ї та громад, Віти Балюкявічене, начальника відділу трудового права Департаменту праці та Вайдотаса Калінаускаса, начальника відділу соціального страхування Департаменту соціального страхування та пенсій.

У Києві литовські колеги взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Забезпечення ґендерної рівності та запобігання домашньому насильству: досвід України та Литви», яке відбулося у Верховній Раді України 9 листопада. Гостей тепло привітали заступник Міністра  соціальної політики Наталія Федорович та народний депутат України, Голова підкомітету з питань ґендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова.

Литовська делегація також відвідала «дитячу кімнату» у Верховній Раді Україні, яка дає можливість працівникам з маленькими дітьми поєднувати професійну діяльність із сімейними обов’язками.

За підтримки Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» на чолі з його виконавчим директором Галиною Скіпальською, литовська делегація відвідала Денний центр допомоги дівчатам та молодим жінкам «Право на здоров’я», де відбулося ознайомлення з методиками допомоги жінкам, які пережили насильство, та соціальні квартири для вагітних та молодих матерів з дітьми раннього віку.

Сьогодні, 10 листопада, у приміщенні Мінсоцполітики відбулися експертні консультації фахівців обох міністерств щодо досвіду Литовської Республіки з імплементації положень Директиви Ради 2010/18/ЄС від 8 березня 2010 року про впровадження переглянутої Рамкової угоди про батьківську відпустку, передбаченої додатком XL до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Рекомендації литовських експертів будуть враховані фахівцями Мінсоцполітики  під час розробки необхідних змін та доповнень до національного законодавства. Зазначена Директива встановлює мінімальні вимоги щодо сприяння поєднанню батьківських і професійних обов’язків працюючим батькам.

 

 

версія для друку