українська російська англійська
Кооперація - це ринкові можливості для малого та середнього фермера, - Ольга Трофімцева
10.11.2016 | 17:16
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Малі та середні сільськогосподарські виробники зазвичай мають у своїй діяльності проблеми з отриманням зовнішніх фінансових ресурсів, організацією логістики, з виходом на внутрішні та зовнішні ринки, через невисоку конкурентоспроможність. Саме тому Мінагрополітики як профільне Міністерство зацікавлене в розвитку кооперації в українському аграрному секторі і працює над відповідними законодавчими рамками для прискорення даного процесу.

Про це заявила Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції, під час німецько-української конференції «Кооперація як інструмент покращення якості життя у сільський місцевості. Досвід ФРН».

«Сьогодні малий та середній виробник стикається із низкою проблем під час виходу не тільки на зовнішні, але й на локальні ринки – від формування товарної партії, вкладення грошей в переробку до пошуку покупця своєї продукції. Для вирішення цієї проблеми виробникам доцільно об’єднуватись у кооперативи чи кластери. Головна мета таких об’єднань – це спільне вирішення питань виробництва, зберігання, переробки, збуту виробленої сільськогосподарської продукції»,- розповіла Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, на жаль, сьогодні у цьому напрямку існує проблема недосконалого законодавства. Тому команда Мінагрополітики спільно з представниками аграрного сектору опрацьовує питання формування більш сприятливої правової бази для успішного функціонування кооперативів чи будь-яких інших об’єднань на селі.

«Виникнення кооперативів, як показує досвід Німеччини та інших країн з розвинутим кооперативним рухом у сільському господарстві, – це чиста економіка масштабу, коли спрацьовує фактор зменшення певних видів витрат на підприємстві за рахунок збільшення масштабу виробництва (economy of scale – економія від масштабу, ред.). Також ініціатива і розуміння необхідності об’єднуватись самих фермерів для більш ефективного ведення бізнесу та лобіювання своїх інтересів»,- резюмувала заступник Міністра.

Довідково

Станом на 01.07.2016 рік в Україні зареєстровано 1048 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК). Серед яких: СОК з обробітку землі та збирання врожаю – 253, молочарські – 280, м'ясні – 42, плодоовочеві – 115, зернові – 48 та інші – 310. Але діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні – 558.

 

версія для друку