українська російська англійська
Заступник Міністра культури Тамара Мазур презентувала "Стратегію сталої громади"
11.11.2016 | 09:06
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Вінниці триває перша всеукраїнська науково – практична конференція для міських голів малих міст України: Місто як діалог. Чотирьохмірне моделювання розвитку: суспільство, свідомість, самореалізація, субсидіарність.

Під час другого дня роботи наукового форуму Стратегію сталої громади керівникам малих міст презентувала заступник Міністра культури Тамара Мазур.

Стратегія сталої громади спрямована на впровадження державної культурної політики в період трансформації, як на регіональному та всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях, - сказала вона.

У своїй презентації Тамара Мазур наочно продемонструвала теперішній стан закладів культури у районних і обласних центрах, та наголосила на відсутності цілісної культурної політики центральних та місцевих органів влади.

В презентації було виокремлено п`ять пріоритетів культурної політики України: культура – як ціннісний фундамент держави; культура – реформування галузі із врахуванням сучасних процесів; культура – як всебічний розвиток, просвітництво на основі культурних стандартів; культура – як мотор соціального розвитку суспільства; культура – як економічний фактор розвитку країни.

Операційні цілі та завдання по кожному із визначених пріоритетних напрямків також були виокремленні у презентації стратегії Сталої громади.

Важливу роль відіграє культурна дипломатія країни, проте, нажаль, Україна у світі сьогодні не представлена належним чином. У нас діють культурні інститути багатьох країн, які виконують свою місію у нашій державі: вони презентують і поширюють свою культуру, що в свою чергу сприяє вивченню їх мови в нашій державі. Але Україна не має таких механізмів”, - сказала Тамара Мазур.

Голова Інституту культурної політики (м.Вінниця) Ірина Френкель додала, що рішення проблем автори Стратегії, зокрема, вбачають у створенні умов для розвитку креативних індустрій, розвиток об’єднаних громад та малих міст як культурно-туристичних кластерів, що мають спеціалізацію та, які об’єднували б малі музеї, споруди, природні заповідники в єдину мережу.

Після презентації учасники форуму заслухали семінари - презентації від експертів з Польщі Вітека Хебановського та Литви Юрате Червенечюте. Семінари викликали велике зацікавлення та тривале обговорення серед присутніх, адже цей досвід майже ідеально підходить для впровадження його в Україні.

Під час практичної частини конференції керівники малих міст охоче взялися розробляти проекти розвитку міст України, де враховували отриманий досвід від іноземних спеціалістів.

По завершенні практичної частини форуму присутнім презентували практичний посібник, розроблений експертами ІСР Лабораторія трансформації. Практичні поради для малих міст”, Лабораторії трансформації. Практичні поради для малих міст.

 

версія для друку