українська російська англійська
Учасникам АТО в Запорізькій області передадуть у власність більше 2900 гектарів земель
11.11.2016 | 12:21
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У Запорізькій області до територіальних органів Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування учасники АТО подали 4278 заяв на отримання земельних ділянок. Військовим надали 2598 дозволів на розробку землевпорядної документації для відведення земель загальною площею 2945,35 гектара.

Безпосередньо до територіальних органів Держгеокадастру Запорізької області подали заяви 3513 учасників АТО. 2242 військовослужбовці отримали дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення ділянок загальною площею 2755,67 гектара.

Із земель державної власності учасники АТО отримають ділянки здебільшого для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби 1405 військовим передадуть землі площею 2660,96 га (63% від виданих дозволів). Ще 837 ділянок площею 94,71 га призначені для ведення садівництва. Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 202 військовослужбовці.

До органів місцевого самоврядування за отриманням землі звернулися 765 учасників АТО. Частині заявників – 356 військовим – уже надали дозволи на розробку проектів землеустрою. Військовослужбовці отримають у розпорядження із земель комунальної власності ділянки площею 189,68  гектара.

Землі, виділені з числа комунальних, призначені для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд – 250 ділянок або 70% від виданих дозволів, ведення особистого селянського господарства – 104 ділянки, для ведення садівництва – 2 ділянки. Органами місцевого самоврядування вже передано у власність учасникам АТО 99 земельних ділянок.

На офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру області для учасників АТО працює інтерактивна карта земельних ділянок. Кожен військовослужбовець може власноруч переглянути зарезервовані земельні ділянки, заповнити заяву та відстежувати всі етапи, на яких знаходиться оформлення документації на земельну ділянку.

 

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

 

версія для друку