українська російська англійська
Голова Уряду обговорив із Віце-президентом ЄІБ Вазілом Гудаком перспективи реалізації в Україні проектів за участі Банку
11.11.2016 | 13:48
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у п'ятницю провів зустріч із Віце-президентом Європейського інвестиційного банку Вазілом Гудаком. Сторони обговорили напрямки поглиблення співпраці та потенційні сфери реалізації спільних проектів.

Володимир Гройсман наголосив, що Уряд надає особливого значення спільній роботі України та Європейського інвестиційного банку і зацікавлений у поглибленні двосторонньої співпраці.

Зокрема, серед пріоритетів взаємодії - модернізація української залізниці, підтримка проектів будівництва гідроакумулювальної електростанції, енергоефективності, інфраструктури та інше.

Також Уряд зацікавлений у підписанні Фінансової угоди щодо проекту "Вища освіта. Енергоефективність", який дозволить вищим навчальним закладам забезпечити ефективне використання енергії.

Прем'єр-міністр підкреслив, що у результаті фінансової децентралізації місцеві бюджети в Україні значно зросли і мають можливості та ресурси, щоб співпрацювати з міжнародними фінансовими організаціями, обслуговувати запозичення і вдало реалізовувати проекти.

Окремо Голова Уряду наголосив на необхідності покращення роботи щодо виконання інвестиційного портфеля. Так, з обсягу проектів, що реалізуються в Україні у 2 млрд євро, використано лише 400 млн грн.

За його словами, потрібно систематизувати управління проектами, зменшити вплив бюрократії, щоб ресурси були найбільш ефективно використані.

У свою чергу Віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіл Гудак зазначив, що усі країни Європейського Союзу хочуть бачити Україну сильною і своїм стратегічним партнером.

За його словами, Європейський інвестиційний банк зацікавлений у реалізації проектів в Україні і розширенні співробітництва. Зокрема, в аграрній сфері, впровадженні інновацій у сфері освіти. Він також відзначив високий рівень кваліфікації українських ІТ-фахівців.

"Ми маємо на підготовці інші проекти. Ми хочемо рухатися вперед ще швидше, щоб стати надійним партнером для України", - зазначив Віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіл Гудак.

"Україна має чудових молодих, талановитих людей, але не тільки особистості, але й компанії. Ми можемо тут добре попрацювати і проінвестувати для того, щоб Україна стала модернізованою і передовою країною", - наголосив він.

 

 

 

версія для друку