українська російська англійська
Остап Семерак: Україні потрібно щонайменше 10 заводів із переробки люмінесцентних ламп
11.11.2016 | 15:40
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Впровадження в Україні європейських технологій  переробки люмінесцентних ламп відкриває шлях для залучення інвестицій в сферу поводження з небезпечними відходами. Про це Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив під час робочої поїздки до Львівської області, де було  повноцінно запущено в роботу перший  в Україні завод з переробки люмінесцентних ламп ДП «Боднарівка».

«Вперше я побував тут одразу після призначення на посаду. Тоді ще не було Ліцензійних умов поводження із небезпечними відходами, і завод не мав можливості працювати. Уряд серйозно підійшов до вирішення цієї проблеми. У липні ми ухвалили нові ліцензійні умови, які дозволили розпочати роботу законсервованим підприємствам. Зараз це підприємство отримало ліцензію і відповідає всім стандартам та вимогам. Система утилізації, яка представлена на цій лінії, є абсолютно безпечною для навколишнього середовища та людей, що живуть поблизу», - сказав Остап Семерак.

Міністр підкреслив, що наведення ладу в такій екологічно і соціально значущій сфері як поводження з небезпечними відходами, є пріоритетним завданням для Мінприроди.

 «З ухваленям нових Ліцензійних умов поводження з небезпечними відходами для серйозно налаштованих суб'єктів господарювання відкривається шлях до прозорого ринку послуг та можливостей запровадження технологій, які б відповідали європейській практиці поводження з небезпечними відходами», - зазначив Остап Семерак.

  Під час відвідини заводу, Остап Семерак мав можливість ознайомитися із технологічних процесом роботи заводу.

 «В Україні не існує аналогічного обладнання. Установка повністю екологічно безпечна та відповідає європейським стандартам. У результаті переробки ламп не утворюються відходи: очищене скло, металеві та пластикові цоколі ламп, люмінофор та рідка ртуть. Всі компоненти можна використовувати у вторинній переробці», - заpначив Міністр.

За словами Міністра, враховуючи обсяги утворення відпрацьованих ртутних ламп,  Україні для їх утилізації знадобиться  щонайменше 10 таких підприємств.

Остап Семерак підкреслив, що Мінприроди посилило  увагу щодо діяльності інших суб’єктів господарювання у сфері поводження з небезпечними відходами. 

«Лише перші результати перевірок додержання ліцензійних умов призвели до анулювання понад 20 ліцензій суб’єктів господарювання. І ця робота триває», - зазначив Міністр.

 

версія для друку