українська російська англійська
Українська та білоруська сторони домовилися про розширення кооперації в аграрній галузі, - Ольга Трофімцева
14.11.2016 | 11:35
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

На цьому тижні відбулося 24-е засідання Міжурядової білорусько-української змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва. У рамках роботи даної комісії сторони в тому числі домовилися нарощувати експортно-імпортний потенціал у торгівлі аграрною продукцією, а також зосередитися на коопераційних проектах у сфері сільського господарства. Розвиток активної співпраці в аграрній сфері між Україною та Республікою Білорусь має стратегічне значення для обох сторін. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«Розвиток сталих двосторонніх торгово-економічних відносин в аграрному секторі має стратегічне значення для України та Республіки Білорусь. Уже сьогодні ми спостерігаємо, що товарообіг між нашими країнами за 9 місяців 2016 року зріс на $ 9,2 млн, порівняно з відповідним періодом минулого року. Але завдяки домовленостям, що були прийняті сьогодні на державному та урядовому рівнях, ми, я сподіваюсь, зможемо значно збільшити показники двосторонніх торгово-економічних відношень у аграрному секторі»,- сказала заступник Міністра з питань європейської інтеграції.

Ольга Трофімцева додала, що за результатами зустрічі білорусько-української комісії, сторони вирішили приділяти особливу увагу всебічній взаємодії у декількох сферах. Це ветеринарний та фітосанітарний нагляд, насінництво, тваринництво, сільськогосподарська мікробіологія, рибництво та науково-дослідницька співпраця.

«Для збільшення обсягу двосторонньої торгівлі аграрною продукцією між нашими країнами, члени Комісії домовилися про регулярну та активну співпрацю між Держпродспоживслужбою України та відповідними ветеринарними службами Республіки Білорусь. Це значно знизить регуляторні та контролюючи бар`єри у взаємній торгівлі та допоможе розширити присутність аграрної та харчової продукції наших країн на ринках одне одного»,- уточнила Ольга Трофімцева.

Вона розповіла, що під час засідання представники двох країн узгодили в установленому порядку конкретні рішення з питань розширення переліку акредитованих постачальників продовольства на ринки двох країн та з питань координації та синхронізації протиепізоотичних заходів.

«Зважаючи на спільну позицію Білорусі та України щодо необхідності більш активного розвитку коопераційних зв’язків та враховуючи існуючі напрацювання наших країн, значна увага буде приділятися технічним проектам співпраці у галузі сільськогосподарського будування, насінництва та меліорації»,- розповіла заступник Міністра.

Довідково

За 9 місяців 2016 року товарообіг між Україною та Республікою Білорусь склав $ 297,9 млн, що більше на $9,2 млн, ніж за аналогічний період 2015 року. Експорт склав - $273,5 млн (це в залишки та відходи харчової промисловості, такі як шрот та макуха, м'ясо та субпродукти, соняшникова олія, вироби із зерна та злаків, насіння олійних та інше). Імпорт зріс майже у тричі - до $ 22,4 млн (в основному імпортувалися продукти борошномельної промисловості, готові та консервовані продукти з риби, овочі, зернові злаки, какао-боби та шоколад, зернові та злакові вироби та інше).

 

версія для друку