українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд розблокував будівництво нового корпусу дитячої лікарні "Охматдит" і націлений ввести у дію перший пусковий комплекс улітку 2017 року
14.11.2016 | 14:07
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд розблокував будівництво нового корпусу національної дитячої лікарні "Охматдит", що дозволить ввести у дію перший пусковий комплекс улітку 2017 року. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами, після огляду будівництва нового лікувально-діагностичного корпусу національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит".

"Ми фактично розблокували будівництво цього об'єкта і розпочали проведення будівельних робіт з метою того, щоб ми не зупиняючись завершили цю лікарню, - заявив Володимир Гройсман. - Наше завдання - щоби перший пусковий комплекс був завершений до середини літа".

Прем'єр-міністр нагадав, що відновлення будівництва клініки було одним з перших дій Уряду після свого формування. З липня він доручив опікуватися цим питанням Віце-прем'єр-міністру України Володимиру Кістіону спільно з в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун.

Прем'єр-міністр наголосив, що новий корпус лікарні не будувався з 2012 року. У певний період часу зникала проектно-кошторисна документація, що до того ж передбачала фінансування будівництва об'єкта за завищеними цінами, а також корупційні зловживання.

Так, проектно-кошторисна і тендерна документація була складена під конкретних виробників певного медичного обладнання за завищеними у декілька разів цінами.

Уряд переглядає усю проектну документацію та використовує електронну систему публічних закупівель ProZorro для того, щоб усі охочі виробники могли взяти участь у тендері і запропонувати найменшу ціну. Вартість обладнання становить половину суми будівництва корпусу лікарні, зауважив Володимир Гройсман.

"Ми налаштовані на те, щоби використати кошти на обладнання максимально ефективно, щоби закупити обладнання краще і за дешевшою ціною. Тим самим, ми зможемо зекономити бюджетні кошти", - зазначив Голова Уряду.

Прем'єр-міністр зазначив, що дехто створює юридичні перепони процесу добудови лікарні, оскільки Уряд прибрав можливості для корупції в питанні будівництва об'єкта.

"Хай себе бавлять - ми будемо будувати лікарню, і ми її добудуємо. Коли хтось хотів заробити на цьому сотні мільйонів, і коли зруйновані усі абсолютно можливості корупційно витягувати кошти з цього об'єкта, зрозуміло, що це комусь не подобається. Але мені абсолютно байдуже. Для нас принципово важливо якісно, швидко і за мінімальними цінами побудувати цей об'єкт", - наголосив Володимир Гройсман.

Ще залишаються певні технічні питання, які вирішуються під час будівництва. Прем'єр-міністр задоволений ходом ведення робіт.

"Найголовніше, що ми розрубали усі ті вузли, які були тут "зав'язані" для того, щоб цей об'єкт ніколи не був побудований. Ми відновили усю проектно-кошторисну документацію. Ми провели усі необхідні тендери. Ми розблокували по судам. Ще поки що нам чинять опір, у тому числі і для того, щоб нас зупинити. Але ми завершимо це будівництво, у мене немає жодного сумніву. І технічно, і технологічно це абсолютно реально", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр у понеділок ознайомився з ходом будівництва нового сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", зокрема приміщень корпусу, підземного паркінгу та центральної вхідної групи.

 

 

версія для друку