українська російська англійська
Остап Семерак: На Чорнобильській АЕС розпочався процес насування Арки на об'єкт "Укриття"
14.11.2016 | 15:07
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

 Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що сьогодні, 14 листопада 2016 14:15, розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт «Укриття» четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

«Початок процесу насування Арки - це старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Будівництво унікальної технологічної конструкції, аналогів якої немає у світі, заслуга потужної групи інженерів та будівельників», - поінформував Міністр.

Наразі найбільша з побудованих коли-небудь рухома наземна конструкція довжиною 165 м, висотою 110 м і загальною вагою 36200 т насувається в проектне положення та вже перемістилася на відстань 6 метрів.

Встановлення НБК зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами в середині об’єкта «Укриття».

У цілому НБК має подолати 327 м, щоб накрити об’єкт «Укриття».  Передбачається, що весь процес триватиме декілька днів.

«Це  - історичний крок  до покращення екологічної безпеки у зоні відчуження і світі. І він став можливим завдяки величезній міжнародній підтримці. Об’єднання  40 країн-вкладників та країн-донорів навколо однієї мети  - захист  людства від радіоактивних наслідків трагедії, ще один доказ того, що питання екологічної безпеки  у світовій політиці  серед пріоритетних.  Вірю, що перетворення зони відчуження у безпечну територію стане прикладом, зміни курсу екологічної політики в Україні в цілому», - підкреслив Остап Семерак.

У листопаді 2017 року планується ввести об’єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій.

 

 

версія для друку