українська російська англійська
Земельні торги на Херсонщині: вартість оренди землі зросла більш ніж утричі
15.11.2016 | 12:34
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

На земельних торгах у Бериславському районі Херсонщини було продано право оренди земельної ділянки площею понад 62 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Земельна ділянка розташована в адміністративних межах Високівської сільської ради. За результатами торгів стартова орендна ставка зросла більш ніж утричі – з 4 до 12,7% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

«Таким чином, за результатами торгів замість 94,6 до місцевого бюджету надійшло майже 300,4 тисячі гривень орендної плати лише за перший рік користування землею», – зазначає керівник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Ігор Шапран.

Крім того, у листопаді Головне управління Держгеокадастру виставило на відкриті торги права оренди ще 12 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у різних районах області. По три земельні ділянки пропонуються для оренди у Великоолександрівському та Цюрупинському районах, дві – у Нововоронцовському, по одній – у Великолепетиському, Нижньосірогозькому, Каланчацькому та Чаплинському.

Загалом інвесторам пропонують близько 390 гектарів.

Стартовий розмір річної орендної плати встановлений на рівні 4% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок і складає понад 425 тисяч гривень.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах». Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

 

версія для друку