українська російська англійська
Сергій Савчук: Енергосервіс як дієвий європейський інструмент енергомодернізації бюджетних установ тепер і в Україні
15.11.2016 | 15:47
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Цього року в Україні відбулися перші позитивні зрушення у напрямку запровадження ЕСКО-механізму для підвищення енергетичної ефективності бюджетних установ. На сьогодні укладено вже 19 ЕСКО-договорів у 4-х регіонах України. Лідером за кількістю підписаних контрактів є Київ, де їх аж 15. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, відкриваючи Міжнародну конференцію з питань реалізації енергосервісу у бюджетній сфері 15 листопада у м. Есслінгені (Німеччина).

Виступаючи, Голова Агентства нагадав, що в Україні близько 100 тис. бюджетних установ необхідно термомодернізувати, що потребує чималих інвестицій – до 8,5 млрд доларів.

«Аналізуючи ситуацію та використовуючи кращий європейський досвід, було прийнято рішення впроваджувати дієвий інструмент залучення інвестицій в енергомодернізацію об’єктів бюджетної сфери - ЕСКО-механізм. Його ключова перевага - можливість провести утеплення шкіл, дитсадків, лікарень та інших будівель без залучення додаткових бюджетних коштів», - підкреслив Сергій Савчук та розповів про прийняту в Україні законодавчу базу та підзаконні акти, налагоджену тісну співпрацю з місцевою владою та надані роз’яснення щодо процесу укладання ЕСКО-договорів.

За словами Голови, на сьогодні Держенергоефективності спільно з парламентарями продовжує працювати над удосконаленням законодавчої бази. На порядку денному – підготовка для розгляду Верховною Радою у другому читанні законопроекту  (реєстр. №4549 від 29.04.2016 р.) про внесення змін до базового закону з енергосервісу.

«Законопроект стане вирішальним для повного запуску в Україні ринку енергосервісу у бюджетній сфері. Адже прийняття цього проекту Закону дозволить зняти всі існуючі на сьогодні обмеження щодо роботи інвесторів у цій сфері. Також передбачається забезпечити закупівлі енергосервісу виключно через систему PROZORRO», - прокоментував Голова Агентства.

Сергій Савчук запевнив учасників конференції у тому, що Україна цінує нагоду співпрацювати з міжнародними партнерами у цій сфері, та закликав представників ЕСКО-компаній більше уваги приділити реалізації таких проектів в Україні.

У свою чергу Дмитро Науменко, директор КП «Київеско», презентував перші успіхи міста Києва у сфері залучення інвестицій у підвищення енергоефективності бюджетних установ за ЕСКО-механізмом.

Загалом у рамках конференції представники органів влади, муніципалітетів, бізнес-середовища таких країн, як Німеччина, Хорватія, Словаччина, Греція, Словенія, Румунія, Сербія, Україна, Латвія, мали змогу обговорити різні аспекти впровадження енергосервісних договорів та обмінятися досвідом.

версія для друку