українська російська англійська
В Одесі відкрито сучасний симуляційний комплекс для підготовки військових лікарів і санінструкторів до роботи в екстремальних умовах
16.11.2016 | 14:04
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

В Одесі для підготовки військових лікарів і санінструкторів до роботи в екстремальних (бойових) умовах відкрито сучасний симуляційний комплекс

В Одесі, на території Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, відбулося відкриття сучасного симуляційного комплексу, який функціонуватиме на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини Одеського національного медичного університету. Його значущість полягає в тому, що із застосуванням спеціальних тренажерів, роботів і комп’ютерних систем нинішні та майбутні військові медики матимуть змогу здійснювати імітацію різноманітних видів поранень та в такий спосіб отримувати важливі навички з надання допомоги у польових умовах.

Як підкреслив завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ОНМУ, колишній начальник ВМКЦ Південного регіону Володимир Майданюк, наявність цього комплексу в подальшому сприятиме досягненню високого рівня клінічної компетенції як лікарями, так і санінструкторами. Адже впровадження в навчальний процес симуляційних технологій дає можливість моделювати різні ситуації життєдіяльності організму, зокрема, і при отриманні бойової травми.

 «На жаль, в 2010 році було прийняте рішення про ліквідацію у переважній більшості вищих медичних навчальних закладів країни кафедр військової підготовки. Війна на Донбасі все розставила на свої місця, і з 1 вересня поточного року підготовка офіцерів запасу медичної служби у вишах була відновлена. Але задля того, щоб готувати надійні кадри, потрібна відповідна потужна навчально-матеріальна база, і відкриття симуляційного комплексу на нашій кафедрі є дуже важливим кроком у цьому напрямі», - наголосив Володимир Майданюк.

Окрім цього, у ході заходу своє позитивне ставлення до цієї події висловили вчені-медики, представники Військово-медичного департаменту Міноборони України, Української військово-медичної академії, ВМКЦ Південного регіону та ОНМУ. Користуючись нагодою, вони також презентували свої нещодавно видані в спільній редакції книги «Воєнно-польова хірургія», «Нариси хірургії бойової травми шлунка» та «Ультразвукова діагностика травми та її ускладнень», за якими, з урахуванням досвіду АТО та інших збройних конфліктів, у подальшому навчатимуться майбутні військові медики.

Варто зазначити, що серед інших подібного профілю кафедр вищих навчальних медичних закладів країни кафедра медицини катастроф та військової медицини ОНМУ є першою, на якій відкрито сучасний симуляційний комплекс. Він представляє собою два багатоцільові симулятори  життєдіяльності пацієнта, призначені для моделювання ситуації щодо надання допомоги на догоспітальному й госпітальному етапах. У подальшому по них навчатимуться як студенти-медики, так і представники вищого, середнього та молодшого військового медперсоналу перед відправкою у зону АТО, що надасть їм змогу добре підготуватися до роботи в екстремальних (бойових) ситуаціях.

версія для друку