українська російська англійська
Сергій Устименко: Ратифікація Угоди між КМУ та Урядом Ізраїлю про тимчасове працевлаштування захистить права українських працівників
16.11.2016 | 14:15
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

16 листопада Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому проект Закону України „Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль”.

Під час представлення проекту у залі Верховної Ради заступник Міністра соціальної політики Сергій Устименко наголосив, що реалізація цього Закону забезпечить виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Угодою, яка є фактично рамковим документом, що визначає загальні засади працевлаштування українських громадян в Ізраїлі.

Відповідно до цієї Угоди Уповноваженим органом від Кабінету Міністрів України виступатиме Міністерство соціальної політики України, а від Уряду Держави Ізраїль – Управління з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль. Ці органи здійснюватимуть загальну координацію з питань реалізації Угоди, а безпосередньо реалізацією займатиметься визначений компетентний орган. Це має бути державна установа без жодних посередників; наразі визначено, що цим займатиметься Державна служба зайнятості. Детальна процедура працевлаштування буде прописана в окремих Імплементаційних протоколах для кожної окремої галузі до цієї Угоди.

Першою галуззю було запропоновано обрати будівельну, оскільки працівники цієї сфери користуються найбільшим попитом в Ізраїлі. У зв’язку з цим розроблено та парафовано Імплементаційний протокол А (будівельна галузь) між  Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль.

Ратифікація Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль  про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль стане надійним інструментом у процесі боротьби з нелегальною міграцією, яка тягне за собою негативні наслідки”, - заявив Сергій Устименко і додав, що Угода відкриє можливості для українських будівельників підвищувати свою професійну кваліфікацію та використовувати здобуті навички у своїй подальшій роботі в Україні”.

версія для друку