українська російська англійська
Анна Артеменко розповіла про позитивні результати виконання зобов'язань Угоди про асоціацію
14.11.2016 | 13:32
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

Про досягнення Комітету в рамках Угоди про асоціацію, наслідки її виконання та виклики розповіла під час брифінгу «Угода про асоціацію з Європейським Союзом: якими є наслідки для України» 14 листопада 2016 року державний уповноважений Антимонопольного комітету Анна Артеменко.

«Розділ 10 «Конкуренція» Угоди є невід’ємною її частиною. Цей розділ визначає зобов’язання щодо встановлення однакових «правил гри» в контексті двосторонньої торгівлі, правових інструментів захисту конкурентного законодавства та  необхідності функціонування інституційно спроможного конкурентного відомства», - зазначила Анна Артеменко.

Державний уповноважений зауважила, що Комітет уже виконав значну частину зобов`язань, які стосуються антиконкурентних дій та злиттів, а також державної допомоги.

Комітет у рамках виконання Угоди забезпечує принцип прозорості шляхом публікації всіх своїх рішень, та правової впевненості - затверджено та опубліковано документ, в якому роз’яснюються принципи визначення штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Важливою частиною є прийняття національного законодавства про державну допомогу. «Моніторинг та контроль надання державної допомоги є новим інститутом права для України. Із серпня 2017 року Комітет матиме інструменти впливу на надавачів державної допомоги, якими є органи державної влади. Серед результатів впровадження цієї системи є рівні умови для суб’єктів господарювання на товарних ринках, здоровий протекціонізм українського бізнесу без спотворення конкуренції та усунення вибірковості заходів державної підтримки окремих суб’єктів господарювання», - підкреслила Анна Артеменко.

 

версія для друку