українська російська англійська
Сергій Савчук: Впровадження систем енергоменеджменту – обов’язкова передумова для зменшення енергоспоживання у бюджетних установах
17.11.2016 | 09:16
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Питання раціонального споживання енергоресурсів у бюджетних установах - у фокусі держави. «Наразі ми працюємо над імплементацією дієвих інструментів підвищення енергоефективності у цій сфері. Один з них – впровадження систем енергетичного менеджменту. Досвід Німеччини у цьому питанні нам безумовно стане у нагоді», -  наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук 15 листопада у ході зустрічі з пані Євою Анлауфт, директором Департаменту енергоменеджменту міської адміністрації міста Нюрнберг (Німеччина).

Під час перемовин Голова Агентства поінформував, що Держенергоефективності вже ініційовано та розроблено проект розпорядження Уряду «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах». Проект акту передбачає створення фінансових та організаційних інструментів функціонування енергоменеджменту на  обласному, місцевому рівнях та в окремих бюджетних установах.

«Впровадження енергоменеджменту дозволить слідкувати за витратами енергетичних ресурсів та приймати рішення щодо їх ефективного використання. Це, у свою чергу, матиме позитивні наслідки: зниження енергоспоживання, зменшення видатків бюджету на оплату комунальних послуг та енергоносіїв та, загалом, покращення матеріально-технічної бази закладів бюджетної сфери», - повідомив Голова Агентства.

На важливості та перевагах енергоменеджменту акцентувала увагу у ході зустрічі і пані Єва Анлауфт, яка представила досвід Нюрнбергу у цій сфері. При цьому вона зауважила, що управління споживанням енергії – це не тільки інструмент для зменшення використання енергоресурсів бюджетними установами, а й шлях до підвищення якості муніципальних послуг.

У ході візиту до м. Нюрнберг Голова Агентства також мав нагоду відвідати нещодавно побудовану школу з низьким рівнем енергоспоживання. Про реалізовані у ході будівництва енергоефективні технології розповіли представники німецької компанії «ING-ARCH», у портфоліо якої ціла низка «пасивних будівель».

У свою чергу, Сергій Савчук поінформував німецьку сторону, що в Україні Національним планом дій з енергоефективності до 2020 року передбачено сприяти залученню інвестицій у будівництво споруд з майже нульовим споживання енергії. «Заплановано щорічне збільшення на 3 % частки будівель з близьким до нульового споживанням енергії», - підкреслив Голова Агентства та запросив німецьких фахівців реалізувати свої проекти в Україні.

 

 

версія для друку