українська російська англійська
Тарас Кутовий: Бобові мають значні перспективи у створенні доданої вартості
17.11.2016 | 13:22
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Бобові культури є дуже привабливими саме для середніх і малих виробників. Тому, сьогодні, наше завдання – збільшити долю нішевих, у тому числі бобових культур у структурі агровиробництва.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, відкриваючи Першому міжнародну конференцію «Бобові культури. Ставка на максимальну ефективність».

«Бобові - це напрямок, в якому перспективи по створенню доданої вартості значні. Багато зроблено, аби Україна мала потужний експортний потенціал і ми були в лідерах. Коли ж ми говоримо про загальну світову потребу в протеїнах, то з обмеженими фінансами ми можемо вийти на суттєві результати», - зазначив Тарас Кутовий.

Також, на його переконання, ці культури є цікавими для тих, хто хоче диверсифікувати своє виробництво, покращити або утримати якість своїх ґрунтів. «Наприклад, Індія є одним із найбільших імпортерів зернобобових культур з України, але потенціал українського аграрного сектору ще далеко не вичерпаний за цим напрямком», - розповів Міністр.

Він переконаний, що проведення конференції міжнародного рівня надасть новий поштовх розвитку бобової галузі.

«Експортний потенціал України, особливо в контексті бобових, використаний тільки на 10%», - зазначив Тарас Кутовий.

Зустріч фахівців з вирощування бобових культур стане дієвим майданчиком з обговорення перспектив на світовому та внутрішньому ринку бобових культур, тенденцій попиту, сучасних технологій вирощування та їх переробки, зазначив Тарас Кутовий.

Наприкінці виступу Міністр побажав учасникам і гостям конференції ефективної роботи, конструктивних дискусій та успіху в реалізації нових проектів.

 

версія для друку