українська російська англійська
Національна транспортна стратегія має запропонувати комплексний розвиток всіх видів транспорту до 2030 року, - Володимир Омелян
18.11.2016 | 10:04
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Національна транспортна стратегія має запропонувати комплексний розвиток всіх видів транспорту до 2030 року. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час брифінгу, який відбувся сьогодні, 17 листопада 2016 року, в Українському домі під час засідання Національного круглого столу щодо оновлення Національної транспортної стратегії до 2030 року.

У заході взяли участь заступники Міністра інфраструктури України, представники міжнародних фінансових організацій, посли іноземних держав, представники влади, бізнесу, громадських організацій тощо.

Володимир Омелян подякував міжнародним партнерам за підтримку ключових кроків Міністерства інфраструктури щодо реформування галузей.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, у свою чергу, зазначив, що транспорт є ключовим елементом сучасної економіки: «Україна має чотири потужні галузі: залізнична, автодорожня, морська та річкова, авіаційна. Все, що стримувало розвиток цих галузей,- це корупція і відсутність конкуренції. Стратегія має будуватися на двох ключових елементах: це створення конкурентного середовища і боротьба з корупцією. Саме транспортна інфраструктура дозволить зробити Україну чудовим транспортним коридором, не лише на мапах, а в дії».

Народний депутат України Ігор Діденко наголосив, що в Національній транспортній стратегії України особливу увагу необхідно приділити безпеці дорожнього руху. «Ми займемося безпекою не тільки на українських автошляхах, але безпекою на Укрзалізниці, морських портах і в авіаційному просторі ми теж можемо бути корисні.

Представник Єврокомісії в Україні Йоханес Бауер заявив: «Ми дуже підтримуємо ініціативу створення Національної транспортної стратегії. Сьогоднішня подія є наріжним каменем на шляху до більш стійкої і більш цілісної транспортної системи в Україні. Ми з нетерпінням очікуємо на обговорення Стратегії транспорту для України, яка повинна сприяти поліпшенню зв'язку між Україною та ЄС і гармонізації ринкових правил і стандартів транспорту для всіх видів транспорту в Україні». За його словами, Національна транспортна стратегія стане базисом для залучення іноземних та європейських інвесторів для покращення інфраструктури країни.

Захід відбувся за підтримки Єврокомісії.

 

версія для друку