українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд має намір вивести українські підприємства космічної галузі з кризи - вони мають величезні можливості і потенціал
18.11.2016 | 13:21
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд посилює роботу над тим, щоб підтримати вітчизняну космічну галузь та виводити з кризи профільні підприємства, що мають величезні можливості і потенціал розвитку. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді України у п'ятницю.

Голова Уряду повідомив, що цього робочого тижня провів нараду з усіма представниками космічної галузі та створить робочу групу щодо оцінки її стану.

"Я хочу детально розібратися, що відбувається у космічній галузі, які розпочаті проекти, чи ефективно вони розпочаті, чи є там величезні проблеми (а я думаю, проблеми там є), скільки потрібно ресурсу, які джерела фінансування, як має працювати система управління космічної галузі. Це все потребує сьогодні відповіді, тому що там немає навіть ефективної системи управління цією галуззю", - зауважив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр подякував народним депутатам за прийняття учора закону, яким списано заборгованість держпідприємства «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» за спожиту електроенергію в розмірі 400 млн грн.

Він повідомив, що Державне космічне агентство України знайде та направить ресурси на закриття заборгованостей по заробітній платі на Південмаш. "Це буде від 50-60 млн грн. Я чекаю цього рішення для того, щоб ми "розшили" борги і по комунальним послугам, і відповідно по заробітній платі", - зазначив Голова Уряду.

"Треба виводити ці підприємства з кризи. Вони мають величезні можливості і потенціал, і це гріх заводити їх в те місце, де вони сьогодні знаходяться", - підкреслив Володимир Гройсман.

"Космічна галузь нашої країни має отримати серйозну підтримку. Але я би не хотів, щоби ця підтримка не була такою, як вона була багато років, коли кошти виділялися, нас заводили у "три сосни", вибачте на слові, потім - ні коштів, ні нормального стану справ у космічній галузі", - зазначив Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку