українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд відданий політиці підтримки українського села і розвитку аграрно-промислового комплексу
18.11.2016 | 19:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав аграріїв із Днем працівників сільського господарства під час урочистостей у п'ятницю за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового, народних депутатів, аграріїв та представників громадськості.

Уряд повністю відданий політиці підтримки українського села і розвитку аграрно-промислового комплексу, запевнив Прем’єр-міністр. "Ми завжди налаштовані на діалог. Уряд відкритий для пошуку ефективних рішень, які дозволять нам стати незмінними лідерами у світі", - зауважив він.

Володимир Гройсман зазначив, що 3 млн громадян - кожний 6-ий українець - сьогодні працює у секторі сільського господарства.

"Ви формуєте 12% внутрішнього валового продукту країни, а з переробкою - усі 17%. Ви є лідером, країна є лідером у міжнародній торгівлі, і ми маємо сьогодні передові позиції щодо постачання нашої аграрної продукції до інших країн світу. Ви є сьогодні рекордсменами - 64 млн тонн зернобобових культур у цьому році. Вони не даються легко. Передові технології, якісна праця дає сьогодні результати, якими ми, наша країна можемо по праву пишатися", - зауважив Голова Уряду та побажав усім працівникам сільського господарства успіхів, якісних врожаїв і благополуччя.

Володимир Гройсман зауважив, що агропромисловий комплекс потребує особливої підтримки держави.

У цьому контексті Прем’єр-міністр зазначив, що розвиток агропромислового комплексу для Уряду є одним з головних пріоритетів, передбачених у Бюджеті на 2017 рік. Так, 1% від ВВП буде реінвестовано в аграрний сектор - 5,5 млрд грн на підтримку тваринництва, садівництва, ягідництва та інші напрямки.

Крім того, Уряд шукає рішень над тим, щоб відновити сільськогосподарське машинобудування.

"Ми маємо серйозне, амбітне завдання - ми хочемо підняти і відродити сільськогосподарське машинобудування у нашій країні. Ми хочемо зробити усе для того, щоб саме в Україні ми створювали додану вартість, робили поглиблену переробку нашої продукції. Я би дуже хотів, щоби в агропромисловому комплексі кількість працюючих людей збільшувалася, збільшувалися врожаї, збільшувалися  здобутки", - наголосив Володимир Гройсман.

Уряд також продовжує децентралізацію влади, що дозволила відродити українське село.

"Сьогодні можу сказати, що ті механізми, які ми запровадили - фінансову децентралізацію, можливості добровільного об'єднання громад - відроджують українське село. В українському селі з кожним роком буде більше грошей не тільки на агропромислове виробництво, а й на інфраструктуру, дозвілля, на багато інших речей, які дають можливість якісно побудувати рівень життя. Але, безумовно, дуже важливо, щоб в українському селі люди мали роботу. Це залежить від того, наскільки ми будемо з вами приділяти увагу агропромисловому комплексу. Все те, що стосується агропромислового комплексу, продовольчої безпеки нашої країни, - ці питання завжди повинні бути у нас на порядку денному", - підкреслив Прем’єр-міністр.

 

 

версія для друку