українська російська англійська
Остап Семерак: "У нас є зафіксовані факти, коли російські куратори стимулювали бойовиків відключати електропостачання для затоплення шахт"
18.11.2016 | 18:15
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

На території Донбасу розміщувалось 25% підприємств української промисловості. Із них 80% - екологічно небезпечної – шахти, хімічні, металургійні комбінати тощо. Україні у майбутньому доведеться докласти чимало зусиль, щоб здолати негативні наслідки для навколишнього природного середовища у результаті  окупації цих територій. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству УНІАН розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. 

«Лінія розмежування між підконтрольною Україні територією і непідконтрольними територіями не є лінією розмежування водних і повітряних потоків, якими все забруднення несеться всюди. Ми стараємося оцінити ці загрози», - зазначив Міністр.

За його словами, основною перешкодою для оцінки заподіяної шкоди довкіллю є відсутність чіткої методології підрахунку.

«Зараз відслідковуємо як можемо. Наприклад, у нас є зафіксовані факти, коли російські куратори стимулювали бойовиків відключати електропостачання шахт, щоб шахтні води їх затоплювали і далі несли загрозу: підтоплювали території, забруднювали шахтними водами поверхневі і підземні води, ґрунти. Куратори з РФ стимулювали бойовиків відключати електрику на шахтах,  щоб їх затоплювало», - розповів він.

Міністерство екології та природних ресурсів ініціювало включення переліку екологічних питань у поле зору місії ОБСЄ.

«На жаль, питання щодо залучення наших фахівців у місію ОБСЄ  поки що не вирішено. Але ОБСЕ все ж почали звертати увагу на екологію. Крім того, наші екологи беруть участь у відповідних підгрупах у Мінську, стають на захист навколишнього середовища України», - зазначив Міністр. 

Остап Семерак розповів, що Мінприроди передає до МЗС та Мін’юсту зібрану інформацію щодо завданих збитків навколишньому середовищу на окупованих територіях. 

 

 

версія для друку