українська російська англійська
Остап Семерак: В Україні вкрай неефективно використовується екологічний податок
21.11.2016 | 12:05
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Україна має розглянути досвід ЄС,  коли кошти природоохоронного фонду використовуються лише на екологічні проблеми. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству УНІАН розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він зазначив, що в Україні підприємства-забруднювачі платять екологічний податок, але ці кошти не працюють на покращення екологічної ситуації в цілому.

«Кошти розподіляються так: 20% йде до загального фонду держбюджету, а 80% - отримують місцеві бюджети. Далі розподіл цих 80% такий: 25% - територіальним громадам, 55% - обласній раді. Але використання грошей на місцях вкрай неефективне. Наприклад, їх розміщують на депозитах, але ці кошти не витрачаються на збереження та відновлення довкілля», - розповів Міністр.

За словами Остапа Семерака, не всі кошти із екологічного податку, які потрапляють до держбюджету, витрачаються на природоохоронні програми Мінприроди.

«Наприклад, ми хочемо запропонувати підприємствам, які працюють зі шкідливими відходами, щоб вони, отримуючи на це ліцензію від держави, закладали якийсь фінансовий інструмент, який, у разі аварії, вирішував цю проблему. Щось таке, що не обтяжувало би ведення ними їхнього бізнесу – страхування, спеціальні депозити тощо», - пояснив Міністр.

Як приклад, він навів екологічну ситуацію із забрудненням гептилом території у м. Шостка.

«Підприємство, якому належало паливо, відхрещується, говорить, що гептил десь пропав на складах, його звідти хтось вивіз, загубив по дорозі, а хто це зробив – ніхто не знає, і коштів на прибирання у них немає. Вважаю, що кожен повинен мати відповідальність, і якщо несе ризики від діяльності зі шкідливими відходами, повинен мати фінансовий інструмент рекультивувати ту екологічну проблему, яку вони могли створити. Тому такий інструмент потрібно запроваджувати», - резюмував він.

 

версія для друку