українська російська англійська
Володимир Гройсман та Андрей Пленкович обговорили пріоритетні напрямки поглиблення співробітництва країн під час першого в історії візиту Прем'єр-міністра Хорватії в Україну
21.11.2016 | 12:31
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із Прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем у рамках його офіційного візиту до України. Сторони обговорили пріоритетні напрямки поглиблення співробітництва країн.

Володимир Гройсман відзначив символічність візиту Андрея Пленковича, який відбувається напередодні 25-ї річниці взаємного визнання двох держав та у день річниці початку Революції Гідності. Це також перший офіційний візит Прем’єр-міністра Республіки Хорватія до України за 25 років.

"Ваш візит у новій якості Прем'єр-міністра – велика подія для нас. Сьогодні ми розпочинаємо новий етап розвитку наших двосторонніх відносин", - підкреслив Володимир Гройсман на початку зустрічі.

Голова українського Уряду зауважив, що серед пріоритетних сфер розвитку співробітництва України та Хорватії є енергетична сфера. У цьому контексті Прем'єр-міністр висловив зацікавлення України у диверсифікації джерел постачання нафти і газу та участі у проекті зі спорудження LNG-терміналу в Хорватії.

Сторони також висловили двостороннє зацікавлення у реалізації ініціативи "трьох морів" (Балтійське – Адріатичне – Чорне море).

Прем'єр-міністри України та Хорватії обговорили можливості розвитку туризму між країнами. У цьому питанні Володимир Гройсман запропонував розглянути можливості відкриття прямого авіасполучення між Україною та Хорватією на постійній основі.

У свою чергу Андрей Пленкович запропонував Україні дорадчу допомогу Хорватії у процесі асоціації із Європейським Союзом щодо перекладу, синхронізації та напрацювання необхідного законодавства, "які буде необхідно пройти на цьому шляху".

"Ми як наймолодший член Європейського Союзу маємо поділитися нашим досвідом, додатково порадити українському Уряду – нашим друзям і допомогти у синхронізації законодавства щодо Угоди про асоціацію, щодо координації міжнародної допомоги та інших аспектів, які вас зроблять готовими для подальших відносин із Європейським Союзом, – зазначив Андрей Пленкович. – Ця експертиза – це наше ноу-хау. Наші досвід і наші знання – дуже свіжі і можуть бути дуже корисними".

Він також висловив готовність Хорватії поділитися із Україною досвідом реінтеграції окупованих територій. Прем'єр-міністр повідомив, що Уряд Хорватії прийняв рішення про організацію відповідного комітету на чолі із заступником Міністра закордонних та європейських справ Хорватії.

Володимир Гройсман подякував Уряду Хорватії за ініціативу та створення відповідного комітету. "Ваш досвід, ваша експертиза є дуже важливими. Я думаю, що ми максимально скористаємося такою можливістю співпраці для того, щоб ми змогли знайти відповіді на ті питання, на  які  ви колись знаходили", - наголосив він.

Сторони торкнулися питання європейської інтеграції України. Володимир Гройсман зазначив, що Україна очікує якнайшвидшого завершення ратифікації Угоди про асоціацію та запровадження безвізового режиму Європейським Союзом. Він підкреслив, що Україна у цьому питанні "у повному обсязі та сумлінно" виконала усі свої зобов'язання.

Володимир Гройсман також подякував Андрею Пленковичу та Хорватії за підтримку євроінтеграції України та у протидії російській агресії.

 

версія для друку