українська російська англійська
Урядова делегація на чолі зі Степаном Кубівим розпочала візит до Японії
21.11.2016 | 14:47
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

У понеділок українська сторона розпочала зустріч з японським агентством міжнародного співробітництва «Джайка».

До слова «Джайка» - це урядова організація, яка координує урядову програму «Офіційна допомога розвитку» (ОДР) з надання технічної допомоги, виділення пільгових позик, а також грантової (безоплатної) допомоги урядам іноземних країн.

Тому обговорили на зустрічі пріоритетні проекти для підтримки у сфері залучення інвестицій і просування українського експорту,  галузі інфраструктури, сільського господарства, проекти у сфері енергетики, інноваційні проекти.

«Україна не лише досягла економічної стабілізації, вона демонструє  економічне зростання. Тому зараз вкрай необхідно підтримувати пріоритетні українські проекти, які нададуть суттєвий імпульс для подальшого економічного зростання», - наголосила Наталія Микольська.

Серед цих проектів — Офіс просування експорту для налагодження зв’язків українських виробників з міжнародними партнерами, а також залучення інвестицій в експортно-орієнтовані виробництва.

 Окремо відзначили важливість підтримки використання японського передового досвіду високотехнологічних рішень для усіх програм для їхнього інноваційного розвитку.

Наприклад, використання інноваційних високотехнологічних рішень для сільгосппроектів, проектів у сфері інфраструктури та енергетики.

Серед таких інфраструктурних проектів — будівництво мостового переходу через р.Південний Буг у м.Миколаїв, інвестиційні проекти розвитку логістичної та портової інфраструктури, включаючи регіональні проекти.

«Україна може продемострувати свій потенціал як постачальник органічної продукції і у нас надзвичайні можливості для експорту, - підкреслила Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики.

Окремий важливий напрямок співпраці - можливості для участі японських інвесторів у широкомасштабній приватизації, яка є одним із пріоритетів діяльності Уряду.

Для розширення  співпраці запросили представників «Джайка» найближчим часом відвідати Україну розширеним складом представників агентства. Щоб японська сторона  мала нагоду детально ознайомитися з усіма проектами та на власні очі побачити нещодавні позитивні зміни в Україні.

 

версія для друку