українська російська англійська
Володимир Кістіон обговорив з Главою Представництва ЄС в Україні Х'югом Мінгареллі питання безвізового режиму та реформування енергетичного сектору України
21.11.2016 | 20:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона з Главою Представництва ЄС в Україні Х'югом Мінгареллі.

В ході зустрічі було обговорено низку актуальних питань, зокрема, стосовно отримання Україною безвізового режиму, реформ в українському енергетичному секторі тощо.

Володимир Кістіон наголосив на тому, що Україна виконала всі зобов’язання для скасування візового режиму і очікує на ухвалення Євросоюзом позитивного рішення найближчим часом.

«Позитивне рішення з цього питання суттєво, хоча і опосередковано, продемонструє також підтримку Брюсселем реформаторських кроків Уряду України», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Х’юг Мінгареллі погодився, що на сьогодні свою частину зобов’язань має виконати європейська сторона, і запевнив що зі свого боку робитиме всі необхідні кроки, аби прискорити цей процес.

Також європейський високопосадовець підтвердив, що співробітництво в енергетичному секторі залишається одним з основних напрямків у співпраці України і ЄС вже протягом 25 років.  Європейські партнери спостерігають процес реформування енергетичного сектору України, розуміють занепокоєння, пов’язані з деякими нещодавніми рішеннями всередині ЄС у сфері використання магістральних газопроводів, і продовжуватимуть докладати необхідних зусиль для того, щоб Україна залишалася важливим партнером у сфері транспортування природного газу в Європу.

Володимир Кістіон, в свою чергу, запевнив главу європейського представництва у налаштованості українського Уряду на продовження реформ в енергетичній сфері і висловив сподівання щодо адекватних кроків зі сторони Євросоюзу у рамках Угоди про асоціацію та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

У результаті зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності постійного діалогу та домовились, що у подальшому докладатимуть максимум зусиль для досягнення позитивних результатів у порушених питаннях.

 

версія для друку