українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з донорами щодо запровадження інституту Урядового уповноваженого з питань гендерної рівності
22.11.2016 | 17:23
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з донорами щодо запровадження інституту Урядового уповноваженого з питань гендерної рівності та визначення пріоритетних кроків у цій сфері.

У засіданні взяли участь представники Мінсоцполітики, МЗС, Мін’юсту, народні депутати з Міжфракційного об’єднання “Рівні можливості”, представники посольств Японії, Швеції, Великої Британії, Канади та ЄС, голова офісу UN Women Анастасія Дівінская, радник із гендерних питань USAID в Україні Стела Руденко, програмний керівник Національного Інституту Демократії Олена Єна, представники Консультативної місії Європейського Союзу Ола Кварнсторм та Олександра Паланюк, Офіцер із прав людини моніторингової місії ООН з прав людини Марк Бояніч, представник Фонду народонаселення ООН Каспар Пік та заступник голови Офісу НАТО в Україні Анн-Крістін Бйергене.

Віце-прем’єр-міністр окреслила головні проблеми, з якими наразі стикається Україна у питаннях гендерної рівності, та виокремила пріоритетні завдання, що постають на даному етапі запровадження інституту Урядового уповноваженого, зокрема створення правових засад функціонування уповноваженого, забезпечення його інституційної спроможності та визначення пріоритетних кроків у діяльності, налагодження  діалогу   з   органами   державної   влади   та   громадянським суспільством.

Деякі з міністерств повідомили про досягнення у цій сфері. Представник Міністерства внутрішніх справ відзвітувала про успішне проведення медіа-кампанії про домашнє насильство та збільшення кількості повідомлень про такі злочини від людей, які раніше боялися про це говорити. Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, своєю чергою, розповіла про медіа-кампанії свого міністерства, збір інформації, необхідної для майбутнього планування, та роботу в регіонах, де створюються центри допомоги та захисту постраждалих.

Заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця привітав успіх інформаційних кампаній і підкреслив, що наразі не всі в Україні розуміють, що саме є домашнім насиллям: “Стамбульська конвенція має бути ратифікована у Парламенті, оскільки домашнє насилля може бути не лише фізичним, а й моральним, фінансовим тощо, і не всі це розуміють”.

Усі учасники зустрічі підкреслили виключну важливість проведення системних і масштабних медіа-заходів із роз’яснення прав та можливостей громадян, які зазнали дискримінації, насильства у сім’ї або були жертвами торгівлі людьми. Присутні представники міжнародних організацій і посольств запевнили Віце-прем’єр-міністра в цілковитій підтримці такого підходу та готовності до надання відповідної допомоги.

Учасники погодилися, що зараз важливою є розробка відповідного законодавства, професійна освіта населення, створення моніторингових механізмів з відслідковування виконання Україною міжнародних зобов'язань та внутрішніх державних планів, і залучення більшої кількості інституцій і партнерів, пов`язаних із цією проблематикою.

 

версія для друку