українська російська англійська
Сергій Савчук: Український ринок "зелених" проектів є перспективним для роботи японських інвесторів
22.11.2016 | 17:57
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Для України та Японії, країн, які стикнулися з наслідками аварій на АЕС, питання диверсифікації джерел енергопостачання та розвитку відновлюваної енергетики є критично важливими. Тож об’єднання зусиль у цих сферах може бути взаємовигідним для обох країн. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи 22 листопада 2016 року на 6-ому засіданні Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Комітету економічного співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен».

«Освоєння відновлюваних джерел енергії є пріоритетом для України. Ми маємо стратегічну мету – досягти 11% енергії з відновлюваних джерел у кінцевому енергоспоживанні країни у 2020 році. Для цього ми здійснюємо потужну роботу із удосконалення законодавчого поля, створюємо сприятливі умови для ведення бізнесу та залучення інвесторів. Саме зараз на шляху розвитку цієї сфери ми зацікавлені в японських технологіях, досвіді та інвестиціях. Адже сьогодні Японія є однією з країн-лідерів, які стрімко розвивають відновлювану енергетику, а японські фінансові установи зацікавлені вкладати все більше інвестицій у «зелені» проекти», - повідомив Голова Агентства.

У ході виступу Сергій Савчук презентував японській бізнес-спільноті інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики в Україні та детально розповів про Закон України, який став ключовим у напрямку підвищення конкурентоспроможності виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

«Саме цим Законом «зелений» тариф прив’язано до курсу євро до 2030 року, що дозволяє захистити інвестиції від ризиків інфляції. Також ми скасували вимогу щодо місцевої складової, яка раніше стримувала прихід іноземних інвесторів на вітчизняний ринок. Введено премію за використання українського обладнання», - роз’яснив Голова.

Ще одним здобутком, який презентував Сергій Савчук японським бізнесменам, є збільшений в Україні «зелений» тариф для виробників електроенергії з біомаси та біогазу до 12,38 євроцентів за кВт/год. Завдяки цьому рентабельними стають проекти із встановлення когенераційних установок із використанням місцевих видів палива. Це може бути ще одним напрямком співпраці з Японією, в якій впродовж останніх декількох років, особливо після аварії на АЕС «Фукусіма», виробництво енергії з біомаси зросло в рази. «Ринок розвивається. Відомі потужні японські компанії інвестують у виробництво пелет, у тому числі в інших країнах, наприклад, у Бразилії. В Україні також є достатній ресурсний потенціал для цього. Тож ми розраховуємо на японські інвестиції для виробництва пелет в Україні», - зауважив Голова Держенергоефективності.

Крім того, зазначеним Законом встановлено привабливий «зелений» тариф на купівлю електроенергії, виробленої сонячними електроустановками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт. Це дало суттєвий поштовх до розвитку ринку сонячних панелей в України. Адже як тільки Закон було прийнято, кількість домовласників, які використовують енергію сонця, відразу збільшилася на 40,4%, а ще через квартал – на 84,8% і така динаміка попиту зберігається і по сьогодні. «Це дає нам всі підстави говорити про можливості створення величезного внутрішнього ринку виробництва і використання сонячних панелей, що може зацікавити японських інвесторів», - підкреслив Сергій Савчук.

Підсумовуючи свій виступ, він запевнив учасників засідання у тому, що на ринку України є успішно діючі проекти як у сонячній та вітроенергетиці, так і у сфері виробництва електроенергії з біогазу та біомаси, з вирощування енергокультур тощо. Водночас в Україні є розроблені проекти з вже виданими технічними умовами на підключення до мереж, до реалізації яких зараз може долучитися японський бізнес.

Довідково

З 21 по 24 листопада 2016 року у складі офіційної делегації на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим Голова Держенергоефективності Сергій Савчук перебуває з робочим візитом у Японії.

 

версія для друку