українська російська англійська
Реалізувати державну стратегію відновлення східних регіонів країни можливо лише спільними зусиллями Уряду, - Вадим Черниш
23.11.2016 | 10:30
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбувся семінар з питань стратегічних підходів до вирішення збройного конфлікту в частинах Донецької та Луганської областей.

Участь у семінарі взяли Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, заступник Міністра Георгій Тука, міжнародний експерт з оборони, безпеки та стратегії Генерал сер Руперт Сміт, керівник євразійського напрямку Центру гуманітарного діалогу Девід Ґорман, представники інших міністерств та відомств.

Під час заходу обговорювалися питання сфери конфронтації та конфлікту – визначення доцільності політичних кроків та основних видів діяльності для досягнення бажаного результату.

«Для подолання наслідків конфлікту, який ще, на жаль, триває, нам потрібно побачити ситуацію в цілому. Я цілком згодний зі словами Президента України, що країні потрібно працювати над міццю Збройних Сил України, однак сьогодні ми маємо майже два мільйони внутрішньо переміщених осіб, зруйновану інфраструктуру і проблеми в громадах. І сьогодні вирішення цих питань є не менш нагальним», - зазначив Вадим Черниш.

Він нагадав, що Міністерство має мандат працювати не лише на сході України або поблизу Криму, а і по всій країні.

«По деяких регіонах наші партнери з USAID надали Міністерству інформацію щодо проведених досліджень, які дійсно допомагають у формуванні стратегії подолання негативних наслідків конфлікту та  задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб. Також однією з головних функцій Міністерства є розбудова миру. Саме міжнародний досвід відновлення країни після військових дій допоможе уникнути помилок у нашій ситуації», - поінформував Міністр.

По всьому світу відбуваються конфлікти, існує безліч запитань: які заходи вживати, як проводити переговори чи взагалі їх проводити?

Наразі Міністерство створює майданчик для дискусій, і Вадим Черниш запропонував усім колегам приєднатися до цієї платформи, аби побачити цілісну картину. Адже кожне відомство бачить ситуацію через призму своєї відповідальності.

«У Грузії, наприклад, працює два відомства: одне, яке визначає політику окупованих територій, та друге, яке відповідає за біженців чи внутрішньо переміщених осіб. В Україні створили одне відомство і на сьогодні у ньому працює понад 50 працівників. Самі ми не можемо виконати надзвичайно важливу і складну місію. Ми намагаємося долучити усіх до обміну думками та напрацювати спільні стратегії для подолання наслідків конфлікту», - сказав Вадим Черниш.

За його словами, не лише Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, а й Кабінет Міністрів України відповідальний за стратегічне бачення ситуації. «Весь досвід, який ми отримуємо від міжнародних партнерів, буде відображений в урядових рішеннях», - підсумував Вадим Черниш.

Змістовним став виступ міжнародного експерта з оборони, безпеки та стратегії Генерала Руперта Сміта, який понад 40 років служив у британській армії та брав участь у різних операціях без використання зброї.

 «Сьогодні розуміння війни змінилося. Війна  – це захід з політичними цілями, а бій – має військові цілі. Це різні речі. Можна програти усі бої, але виграти війну», - зазначив Руперт Сміт.

 

 

версія для друку