українська російська англійська
Середня освіта, вища освіта та наука - пріоритетні напрямки співпраці МОН з КНР, - Лілія Гриневич на відкритті лінгафонних кабінетів разом з Послом КНР
23.11.2016 | 10:44
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Три лінгафонні кабінети, принтери, комп’ютери та інше важливе обладнання в рамках допомоги Уряду Китайської Народної Республіки отримала Київська гімназія східних мов №1 до свого 80-річчя. Церемонія урочистого відкриття лінгафонних кабінетів за участю Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вея відбулася 22 листопада 2016 року.

Ми розуміємо, що обладнання, яке було передано Київській гімназії східних мов №1 – це лише невеличка частка допомоги, що надав китайський народ Україні. Зараз у нас на складах знаходиться 23,5 тис. комп’ютерів, на які ми маємо встановити програмне забезпечення. У нас триває тендер на це програмне забезпечення, і щойно воно буде встановлено, ми обладнаємо цими комп’ютерами 1тис. шкіл в Україні”, - зазначила Лілія Гриневич під час урочистої церемонії.

В рамках святкових заходів, Міністр разом з Послом КНР розрізали червону стрічку, чим урочисто відкрили кабінети з новим обладнанням для використання учнями. Також вони мали можливість привітати працівників гімназії східних мов та відвідати показовий урок китайської мови з використанням нового обладнання.

“У важкий для нас час Україна простягнула нам руку допомоги і зараз час Китаю зробити свій внесок. Це лише початок, ми плануємо зробити більше і краще. Сподіваюсь, що найближчим часом у мене буде шанс відвідати більше навчальних закладів України”, - наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Ду Вей.

Після закінчення урочистостей Лілія Гриневич та Посол КНР Ду Вей провели робочу зустріч, на якій обговорили подальшу співпрацю та пріоритетні напрямки співробітництва.

“Для мене як для Міністра є дуже цінним, що Китай та ви, пане Посол, приділяєте свою увагу середній освіті, адже зараз ми працюємо над реформою середньої освіти. Для того, щоб вона була успішною, нам потрібно підвищувати кваліфікацію вчителів і створювати для них та їхніх учнів нове освітнє середовище. Технічна допомога від Китаю – це суттєвий внесок в підсилення та розвиток цього нового середовища”, - наголосила Міністр освіти і науки України.

Окрім сфери середньої освіти, серед пріоритетних напрямків співпраці МОН та КНР Лілія Гриневич виділила розвиток зв’язків у сфері вищої освіти та науки.

Після прийняття Закону “Про вищу освітунаші університети отримали більше автономії та можливість бути більш відкритими у співпраці з іншими вишами, зокрема, це стосується розвитку програм подвійних дипломів. Можливо нам потрібно з вами попрацювати, щоб поглибити співпрацю наших країн у цій сфері. Крім того, дуже важливим і актуальним є питання наукової співпраці. Впевнена, саме у сфері наукових досліджень Україна та Китай мають найбільший потенціал для плідної співпраці для спільного розвитку”, - повідомила Лілія Гриневич.

Посол Ду Вей зазначив, що вітає можливість співпраці з Україною у цих сферах, адже наразі в Китаї вони обрані як пріоритетні для подальшого розвитку країни.

Після зустрічі Лілія Гриневич поговорила з вчителями та учнями гімназії щодо їх очікувань від реформи середньої освіти і попросила про підтримку, “адже лише після того, як реформа буде прийнята суспільством, і, найважливіше,- вчителями, вона матиме найбільше шансів для успішного розвитку та впровадження”.

Нагадаємо, що відкриття лінгафонних кабінетів здійснюється в рамках виконання Угоди (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання Міністерству освіти і науки України лінгвістичного обладнання для оснащення Київської гімназії східних мов № 1, відповідно до якої у серпні 2016 року Міністерство освіти і науки України у вигляді безоплатної допомоги отримало від Уряду Китайської Народної Республіки та передало Київській гімназії східних мов № 1 для встановлення лінгвістичне обладнання на загальну суму 1,5 мільйонів китайських юанів.

Крім того, відповідно до досягнутих домовленостей китайською стороною було забезпечено виконання робіт зі встановлення лінгвістичного обладнання у Київській гімназії східних мов № 1.

 

версія для друку