українська російська англійська
Остап Семерак: За завдану шкоду довкіллю має платити винуватець інциденту, а не платники податків
23.11.2016 | 13:55
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Українське законодавство потребує змін щодо механізмів відшкодування суб’єктом господарювання матеріальних та моральних збитків у результаті завданої шкоди навколишньому природному середовищу. Про це в ефірі радіо «Вісті» розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Мінприроди на цьому етапі вивчає досвід країн ЄС щодо запровадження інструментів, які б зобов’язували суб’єкта господарювання нести фінансову відповідальність за можливі ризики для навколишнього середовища у результаті його діяльності.

«Ми пропонуємо законодавчо закріпити механізми, які б зобов’язували компанії, які ведуть екологічно небезпечний бізнес, що має ризики для навколишнього середовища та людей, перед тим, як отримати дозвіл від держави на ведення такого бізнесу, застрахувати свої можливі ризики або внести відповідний депозит. Якщо компанія завдала збитків,  то вона повинна їх відшкодувати у короткі строки. Це не повинно лягати на плечі держави та платників податків. За завдану шкоду довкіллю має платити винуватець інциденту», - пояснив Остап Семерак.

Він навів приклади пожеж на нафтобазі під Васильковом та на  Грибовецькому  сміттєзвалищі, де впродовж кількох років Державна екологічна інспекція не мала змоги перевірити діяльність цих об’єктів та судилася за право здійснити перевірку.

«Такі випадки є неприпустимими. Довжина нашого життя залежить від якості і розвитку медицини, а 80% -  від умов, в яких живемо. Неможливо жити в місті, де брудне повітря і вода. Найбільшим ворогом української природи є самі українці", - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, раніше Міністр екології та природних ресурсів заявив,  що екологічний податок місцева влада в Україні використовує вкрай неефективно.

 

версія для друку