українська російська англійська
Голова Уряду обговорив зі Спікером Кнесету Ізраїлю напрямки поглиблення співробітництва двох держав
23.11.2016 | 20:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у середу провів зустріч зі Спікером Кнесету Держави Ізраїль Юлієм Едельштейном. Сторони обговорили напрямки поглиблення співробітництва держав, зокрема в торговельно-економічній, інвестиційній та технологічній сферах.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд відкритий до інвестиційних проектів із Ізраїлем та запропонував на рівні урядів обговорити це питання: "Ми зацікавлені у тому, щоб ізраїльський бізнес мав своє представництво в Україні. Ми готові до максимальної координації і взаємодії. Багато сфер в Україні можуть бути цікаві для ізраїльських досягнень, технологій", - зазначив Володимир Гройсман.

Україна зацікавлена у співробітництві із Ізраїлем, зокрема в економічній, культурній та оборонній сферах, зауважив Прем’єр-міністр.

"Стратегічне співробітництво між нашими державами має дуже велике значення, - наголосив він. - Я би хотів, щоб ми використали максимально наші можливості для розвитку нашого двостороннього співробітництва".

Голова Уряду висловив сподівання, що до кінця наступного року буде завершена підготовка і відбудеться підписання Договору про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. "Це відкриє достатньо серйозні можливості для поглиблення співробітництва і збільшення товарообороту між двома державами", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що ратифікував міжурядову Угоду про тимчасове працевлаштування, що була згодом підтримана Парламентом та підписана Президентом.

Сторони позитивно відзначили інтенсивність людських обмінів між державами, а також активну та систематичну роботу міжпарламентських груп дружби України та Ізраїлю.

Співрозмовники також торкнулися питання можливостей визнання Голодомору актом геноциду українського народу у Кнесеті. Володимир Гройсман підкреслив важливість для України такого рішення: "Це не стосується будь-якої іншої держави, це стосується України і українців. Це була створена трагедія, яка забрала життя ні в чому не винних людей".

Прем’єр-міністр поінформував співрозмовника, що нещодавно в Україні відбулися жалобні заходи до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру. Також започаткована ініціатива щодо створення масштабного музею - меморіалу до 80-х роковин трагедії.

"Ми як Уряд будемо усіляко сприяти, щоб якнайшвидше підійти до формування практичного плану реалізації цього проекту", - запевнив Володимир Гройсман.

 

версія для друку