українська російська англійська
Володимир Гройсман: Сьогодні ми розпочинаємо нову історію зближення і поглиблення співпраці України та Угорщини
24.11.2016 | 20:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Сьогодні є усі засади вважати, що Україна та Угорщина розпочинають нову історію зближення і поглиблення двосторонньої співпраці. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі із активом української громади Угорщини.

"Сьогодні є усі засади вважати, що ми розпочинаємо нову історію зближення і поглиблення нашої співпраці. Я щиро тішуся цьому, бо вважаю, що така прекрасна країна як Угорщина, з якою ми маємо спільний кордон, теплі і дружні відносини, приязні з точки зору наших народів, маємо велику національну меншину в Україні, ми просто зобов'язані ефективно розвивати ці стосунки", - заявив Володимир Гройсман.

Коментуючи результати офіційного візиту до Угорщини, Прем’єр-міністр підкреслив його результативність та конкретні досягнення. Так, за підсумками зустрічі із Прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном була підписана низка угод, зокрема щодо реалізації спільних інфраструктурних проектів, співробітництва у сферах фінансів та спорту.

Завтра буде відкрито Українсько-угорський бізнес-форум, покликаний об'єднати економічні можливості країн. У цій сфері є великий потенціал для двосторонньої співпраці, переконаний Голова українського Уряду.

За результатами двосторонньої зустрічі Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що візи для українців категорії "д" будуть видаватися безкоштовно, зауважив Володимир Гройсман.

"Це добрий крок по відношенню до українців", - наголосив Прем’єр-міністр України.

Він також відзначив незмінну позицію Угорщини щодо підтримки територіальної цілісності України та завершення ратифікації Угоди про асоціацію із Європейським Союзом, про що свідчать проведені переговори, зокрема із Головою Державних Зборів Угорщини Ласло Кьовером. Сторони також обговорили питання захисту прав національних меншин у державах.

"Є повне розуміння і підтримка взаємодії двох країн, - зауважив Голова Уряду. - Я вважаю, що ми маємо дуже гарні основи для нашої співпраці".

Прем’єр-міністр поспілкувався із громадою про ситуацію в Україні, а також дії Уряду щодо проведення реформ у країні. "За декілька років ми можемо твердо стати на ноги у всіх сферах. Тут треба терпіння, розуміння і антипопулістська політика", - підкреслив він.

Володимир Гройсман вручив відзнаки – ювілейні медалі "25 років Незалежності України" старшому викладачу Будапештського університету ім. Лоранда Етвеша Вікторії Лебович, голові  самоврядування українців м. Ніредьгаза Юдіт Софілканич та викладачу української мови Сегедського наукового університету, голові самоврядування українців м. Сегед Наталії Шайтош-Запоточній.

 

 

версія для друку