українська російська англійська
Потрібно збільшити видатки фонду регіонального розвитку на розбудову нових шкіл на Рівненщині, - Лілія Гриневич на зустрічі з освітянами області
24.11.2016 | 18:21
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Місцеві ради не розглядають нові надходження до місцевих бюджетів, що вони отримали в результаті децентралізації, як потенційні видатки на освіту. Тому освітяни мають тиснути на місцевих депутатів, щоб змінити цю ситуацію. Про це заявила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з освітянами Рівненської області.

“Ми постійно живемо між бажаним та можливим. У наступному році вдасться підняти зарплату педагогічним працівникам на 50%, але цього недостатньо. Ми маємо суттєво підтримати вчителів – лише від них залежить успіх змін, які ми сьогодні починаємо. Оновлення програм початкової школи, впровадження Нової української школи – усі ці зміни залежать від того, чи зможемо ми працювати разом єдиною командою”, - зазначила Лілія Гриневич.

Вона також наголосила, що дуже важливо передбачити в місцевих бюджетах гроші на підвищення зарплат для педагогічних працівників, яким зарплатню платить місцева влада. Зокрема, наприклад, йдеться про працівників дошкільної освіти, що фінансується на місцях.

Рівненська область – одна з не багатьох областей України з високим рівнем народжуваності. Позитивна динаміка народжуваності утримується вже декілька років поспіль. Наразі в області на 100 місць у ДНЗ приходиться 124 дитини, при тому, що середній показник по Україні – 117 дітей. 

“У більшості областей України гостро стоїть питання оптимізації мережі освітніх закладів, але на Рівненщині конче потрібно навпаки – будувати нові школи. Саме тому я сьогодні наголосила у розмові з головою Рівненської ОДА Олексієм Муляренком, що потрібно збільшити видатки фонду регіонального розвитку на розбудову шкіл на Рівненщині. Це залежить від ваших місцевих органів влади, адже для цього потрібно розробити відповідну проектну документацію”, - додала Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що 24-25 листопада Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідує з робочою поїздкою Рівненщину. В рамках візиту заплановано ряд зустрічей з освітянами області та обговорення стану освітньої галузі. Також планується участь Міністра в урочистостях з нагоди 440-річчя Національного університету “Острозька академія”, відвідання Центру професійно-технічної освіти сервісу та дизайну та Шпанівського навчально-виховного комплексу.

 

версія для друку