українська російська англійська
Триває офіційний візит Начальника Генерального штабу Збройних Сил України до Латвійської Республіки
25.11.2016 | 15:10
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Триває офіційний візит Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка та української делегації у складі начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенанта Леоніда Голопатюка і командувача Сил спеціальних операцій ЗС України генерал-майора Ігоря Луньова країнами Балтії.

24 листопада у столиці Латвійської Республіки – старовинній Ризі, за підтримки Надзвичайного і Повноважного Посла України в Латвійській Республіці Євгена Перебийніса відбулася зустріч Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка з командувачем Національних Збройних сил Латвійської Республіки генерал-лейтенантом Раймондсом Граубе та командувачами сил, які віддали шану полеглим героям латвійської землі та поклали квіти до меморіалу на Ризькому Братському цвинтарі.

Після урочистої церемонії відбулися переговори між Начальником Генерального штабу–Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Віктором Муженком та командувачем Національних Збройних сил Латвійської Республіки генерал-лейтенантом Раймондсом Граубе в ході яких було обговорено актуальні питання двостороннього співробітництва в оборонній та безпековій сферах в Україні й Балтійському регіоні, виклики, які постали перед обома країнами та способи реагування на них та інструменти реального вирішення проблемних питань, пов’язаних з відкритою агресією Росії.

Генерал-лейтенант Раймондс Граубе запевнив генерала армії України Віктора Муженка у рішучій підтримці територіальної цілісності та державного суверенітету України, а також всебічного сприяння виконанню Мінських домовленостей у контексті урегулювання збройної агресії Росії проти України.

Актуальним під час переговорів було питання реалізації цьогорічних рішень саміту НАТО у Варшаві і напрацювання комплексних підходів щодо підтримки України в цьому контексті. Однією із таких сфер може стати вивчення здобутого досвіду НАТО та Латвії як складової Альянсу щодо питань стратегічних комунікацій – цього універсального інструментарію, який надає необмежені можливості протистояння на фронті інформаційної війни та засилля російської пропаганди. Саме на цих аспектах позначеної проблеми зупинився начальник Центру вивчення передового досвіду НАТО з питань стратегічних комунікацій пан Яніс Шерц під час двосторонньої зустрічі з Начальником Генерального штабу ЗС України Віктором Муженком.

Такою ж насиченою та плідною була зустріч генерала армії Віктора Муженка з Міністром оборони Латвійської Республіки паном Раймондсом Бергманісом, на якій йшлося про навчання українських військовослужбовців інструкторами латвійської складової зі складу багатонаціональної навчальної групи “Україна”, у якій задіяні представники союзників зі Сполучених Штатів, Канади, Великобританії, Литви, Латвії, Польщі та Естонії протягом двотижневих навчальних курсів з підготовки інструкторів для потреб ЗС України.

Переговори з міністром згодом перейшли у повноформатну робочу зустріч двох делегацій з акцентом на питаннях розвитку та застосування найкращого досвіду, який накопичений представниками Командування сил спеціальних операцій Національних Збройних сил Латвійської Республіки для українських колег із Сил спеціальних операцій ЗС України.

Особливої уваги Головнокомандувача ЗС України Віктора Муженка були удостоєні гідні захисники України, які не відступили у найважчі часи, не залишили своїх побратимів у бою. Це — українські воїни, які сьогодні проходять лікування та реабілітацію у медичних закладах Латвійської Республіки, де за процесом їхнього одужання спостерігають та всіляко сприяють провідні медичні фахівці Латвії.

Капітан-лейтенант Чечіль О.О. був нагороджений почесним нагрудним знаком «Слава і честь» з рук Начальника Генерального Штабу Віктора Муженка.

 

 

версія для друку