українська російська англійська
Україна співпрацюватиме із Хорватією щодо постачання газу та реалізовуватиме інфраструктурні проекти із Угорщиною, - Володимир Гройсман
28.11.2016 | 10:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна поглиблюватиме співпрацю із Хорватією в енергетичній сфері та реалізовуватиме низку спільних інфраструктурних проектів із Угорщиною. Такі результати перемовин із прем’єр-міністрами країн, що відбулися минулого тижня, заявив Голова українського Уряду Володимир Гройсман у відеозверненні на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook у понеділок.

Він нагадав, що на початку минулого тижня з першим за 25 років офіційним візитом Україну відвідав Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович. У рамках переговорів сторони окреслили низку питань щодо поглиблення двосторонньої співпраці, зокрема у напрямку досягнення енергетичної незалежності, зауважив Володимир Гройсман.

"Є дуже цікавий проект щодо постачання газу з Хорватії через LNG-термінал. Хорватія – Угорщина – до України – це зміцнить нашу енергонезалежність. У середньостроковій           перспективі це буде абсолютно реальний проект", – наголосив Прем’єр-міністр України.

Також наприкінці минулого тижня відбувся офіційний візит Голови українського Уряду до Угорщини. Прем’єр-міністри Володимир Гройсман та Віктор Орбан намітили план дій щодо інфраструктурних проектів, зокрема щодо розбудови доріг між країнами, контрольно-пропускних пунктів, поглиблення співпраці у торговельно-економічній сфері, повідомив Володимир Гройсман.

Він зазначив, що за останні дев'ять місяців спостерігається зростання торговельного обороту між Україною та Угорщиною.

Одним з результатів візиту стало рішення Угорщини про відміну плати за візи типу "Д" для українських громадян, "що є дуже добрим кроком для поглиблення нашої співпраці", зауважив Володимир Гройсман.

"Ми починаємо розвивати стосунки на взаємовигідних умовах", – зазначив він.

На переконання Прем’єр-міністра, Україна має поглиблювати стратегічне співробітництво із сусідніми країнами зокрема.

"Україні треба поглиблювати взаємодію з країнами східноєвропейськими, особливо з тими, з якими ми межуємо, маємо спільний кордон, а також країнами, які є стратегічними партнерами для України", - підкреслив Володимир Гройсман.

 

 

версія для друку