українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Надання Україні безвізового режиму є питанням довіри між Україною та ЄС
28.11.2016 | 13:21
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом. Головними темами зустрічі стали ратифікація Нідерландами Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, програма Східного Партнерства і Стамбульська конвенція про боротьбу з насильством над жінками та домашнє насильство.

Віце-прем`єр наголосила на важливості остаточної ратифікації Угоди про Асоціацію, оскільки вона є необхідною для продовження успішних перетворень в Україні. Обговорюючи питання надання Україні безвізового режиму з ЄС, вона зазначила, що це питання довіри в діалозі між Україною та ЄС.

Міністр закордонних справ Швеції також порушила питання Східного Партнерства та необхідність перезавантаження цих відносин. «Наразі фокус змістився на південь, зокрема, через проблеми з міграцією. Але Східне Партнерство є важливим елементом політики сусідства ЄС, і Україна може стати лідером та сильним партнером у цьому напрямку, оскільки готова брати на себе відповідальність, навіть незважаючи на війну та інші проблеми», - зазначила Маргот Вальстрьом, високо оцінивши успіхи України та підкресливши необхідність розширення співпраці в регіоні.

Ще однією важливою темою розмови стала ратифікація Верховною Радою Стамбульської конвенції. «Нашими головними проблемами є недостатня поінформованість населення з цього питання та необхідність більше співпрацювати з Парламентом», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. На її думку, в цьому питанні важливим є досвід Швеції.

Маргот Вальстрьом своєю чергою запропонувала допомогу з обміну таким досвідом. Окремо співрозмовниці обговорили реформи в Україні та можливість використання Україною швецького досвіду співробітництва з НАТО.

 

версія для друку