українська російська англійська
Українська делегація взяла участь у засіданні Комітету керівників військово-медичний служб держав-членів НАТО
28.11.2016 | 16:25
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

21-24 листопада в Брюсселі відбулося 46-е засідання Комітету керівників військово-медичний служб держав-членів НАТО (COMEDS). У ньому взяли участь представники медичної служби Збройних Сил України та Проектного офісу реформ Міністерства оборони України.

Під час заходу Проектним офісом реформ МО України була надана презентація щодо перебігу реформування військово-медичної служби України, а також висвітлено основні позиції Стратегічного оборонного бюлетеня щодо побудови системи медичного забезпечення. Виконання СОБ передбачає імплементацію принципів і стандартів НАТО у роботу військово-медичних служб сил оборони України.

Крім того, було анонсовано створення Навчального центру з тактичної медицини та операцій на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки.

Результатом роботи української делегації стало приєднання медичної служби ЗС України до роботи над новою редакцією Спільної доктрини НАТО з медичного забезпечення AJP 4.10 (С). Це дасть можливість враховувати досвід України у наданні допомоги і організації медичного забезпечення під час ведення бойових дій та загалом сприятиме розширенню співпраці з НАТО. Також було досягнуто згоди щодо розширення співробітництва за кількома напрямками.

Довідково

COMEDS (The Committee of the Chiefs of Military Medical Services in NATO) – Комітет керівників військово-медичних служб держав-членів НАТО – центральний орган з розробки і координації різних військово-медичних питань та надання відповідних рекомендацій Військовому комітету НАТО.

Цілі комітету: поліпшення та розширення систем координації та стандартизації; взаємодія між державами-членами та партнерами НАТО в галузі медицини; вдосконалення обміну інформації стосовно оперативних, організаційних аспектів роботи військово-медичних служб.

Засідання COMEDS відбуваються щороку у Штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

 

версія для друку