українська російська англійська
Володимир Гройсман: Україна має усі умови для відродження вітчизняного авіабудування
29.11.2016 | 12:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна має достатні високотехнологічні рішення та можливості для того, щоб відродити авіабудування в Україні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на Державному підприємстві "Антонов".

"Не кожна країна у світі може будувати літаки. Україна має такі технологічні рішення, має все для того, щоб практично повністю, "від нуля" будувати літаки, які мають попит у світі", - підкреслив він.

"Сьогодні є усі умови для відродження авіабудування в Україні. Я би дуже хотів, щоби одним з символів України у тому числі був український літак, який є надзвичайно якісним", - наголосив Володимир Гройсман.

Голова Уряду наголосив, що сьогодні на порядку денному стоїть завдання розвинути можливості, які має Україна щодо літакобудування. Зокрема, важливо знайти фінансову підтримку для того, щоб "у повітря підняли українські літаки", а також допомогти компанії ДП "Антонов" вийти з того стану, де вона сьогодні знаходиться.

Він зауважив, що раніше розвиток ДП "Антонов" стримувався, тоді як інші авіабудівні компанії розвивалися у цьому сегменті, у тому числі російські компанії. За його словами, літаки, що виробляє компанія, є якісними як щодо експлуатації, так і комфорту та надійності. "Найголовніше - це високотехнологічний продукт, яким Україна сьогодні володіє. Ці літаки нічим не гірші, ніж аналоги світових виробників", - наголосив Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман зауважив, що Уряд займається реструктуризацією боргів концерну. Крім того, через державне фінансування фінансуються певні замовлення, які виконує концерн для держави.

"Ідея наступна - знайти ресурси, надати можливість виробляти літаки, ці літаки ми маємо поставити на авіалінії України. У нас є державна компанія "Україна", є приватні компанії. Ми тоді зможемо продавати літаки, коли самі на них будемо літати. Сьогодні наше завдання полягає у тому, щоби налагодити серійне виробництво", - підкреслив він.

Прем'єр-міністр підкреслив, що сегмент авіабудування є дуже важливим у контексті розвитку національної економіки, тому що створює навколо багато робочих місць.

Окремо говорячи щодо необхідності заміни комплектуючих на ДП "Антонов", що раніше надходили з Росії, Голова Уряду зазначив, що їх локалізацію можливо наблизити максимально, на 100%. "У нас є сьогодні можливості придбати комплектуючі не в Росії, а в інших країнах. Тут немає проблем", - зазначив він.

Також буде ефективною програма з імпортозаміщення комплектуючих, оскільки "багато речей Україна може виробляти самостійно", зауважив Володимир Гройсман.

У вівторок Голова Уряду відвідав Державне підприємство "Антонов", де ознайомився із процесом виробництва літаків Ан-148/158, а також оглянув літак Ан-132. Він також ознайомився із роботою комплексного тренажеру літака Ан-148, що використовується для навчання членів льотних екіпажів. За його допомогою пілоти можуть відпрацювати керування літаком у будь-яких ситуаціях.

 

версія для друку