українська російська англійська
Прем'єр-міністр розраховує, що Парламент консолідується навколо прийняття Бюджету на 2017 рік
29.11.2016 | 12:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається, що Парламент консолідується навколо прийняття Бюджету на 2017 рік і зможе його ухвалити найближчими тижнями. Про це він заявив під час спілкування із журналістами на Державному підприємстві "Антонов".

Прем'єр-міністр зауважив, що Уряд розпочав бюджетний процес вчасно, 15 вересня.

"Зараз бюджет знаходиться у Парламенті. Ми виходимо на те, щоби на найближчих пленарних тижнях перейти до розгляду цього питання. Маю надію на те, що український Парламент консолідується, тому що цей бюджет є бюджетом розвитку, консолідації і фактично підвищує соціальні стандарти для українців", – підкреслив Володимир Гройсман.

Голова Уряду зауважив, що основним показником, передбаченим на 2017 рік, є збільшення удвічі мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Так, заробітна плата вчителів та лікарів збільшиться на близько 30%. Передбачається зростання економіки на 3%.

Серед визначених у бюджеті пріоритетів – збереження децентралізації, масштабне будівництво доріг, підтримка аграрного сектору, зокрема галузей тваринництва, садівництва, ягідництва, що "дасть можливість утримувати більш стабільні ціни на ринках та більшу конкурентоздатність", зазначив Володимир Гройсман.

Також Уряд запланував 550 млн на підтримку сільськогосподарського машинобудування – компенсацію вартості сільськогосподарської техніки для аграріїв.

Говорячи про підтримку охорони здоров'я, Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд передбачив кошти на стимулювання створення центрів серцево-судинної хірургії у містах країни, запровадження системи референтного ціноутворення та механізму реімбурсації на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми з 1 січня 2017 року.

"Ряд програм, які ми закладаємо сьогодні, дадуть поштовх до розвитку економіки", – наголосив Володимир Гройсман.

 

версія для друку