українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив із постраждалими "майданівцями" питання їхнього соціального забезпечення, реабілітації та лікування
29.11.2016 | 20:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок провів зустріч із ініціативною групою постраждалих/поранених на Майдані під час Революції Гідності.

Розпочинаючи нараду, Володимир Гройсман зауважив, що від початку Революції Гідності минуло три роки. Сьогодні, за його словами, залишається багато питань до влади щодо захисту постраждалих на Майдані. Разом з тим, за ці три роки Україна пройшла той шлях, який мала би пройти 25 років тому, наголосив він.

"Три роки віддаляє нас від тих страшних подій і сьогодні важко уявити, якою була б країна і що б відбувалося, якби ви робили щось по-іншому", – зауважив він.

Учасники наради обговорили нагальні проблеми підтримки поранених активістів, зокрема щодо їхнього соціального забезпечення, можливостей забезпечення соціальної реабілітації, санаторно-курортного лікування, у тому числі за кордоном, виплат матеріальної допомоги.

За результатами наради Прем'єр-міністр дав низку доручень щодо урегулювання  окреслених проблем: Міністерству соціальної політики доручено – внести постраждалих/поранених на Майдані до єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків, Міністерству фінансів – забезпечити необхідні виплати, а також Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству охорони здоров'я – розглянути можливості лікування постраждалих за кордоном.

"Перше, що маємо зробити, – маємо сформувати цей реєстр. Друге – визначити 107 млн грн видатків, які маємо забезпечити у наступному році, – це доручення Мінфіну; забезпечити усі нормативні бази для системної підтримки 950 чоловік соціальною, медичною і фінансовою складовою, щоб вони були на обліку, знали, де отримати гроші, і так далі", – зазначив Володимир Гройсман.

"Ми розуміємо, що у нас є 950 людей. Ми повинні забезпечити автоматично підтримку і все те, що стосується соціально-медичної реабілітації, і все, що стосується фінансової частини, – підкреслив Голова Уряду. – Я хочу, щоб цим питанням [захисту постраждалих/поранених на Майдані] серйозно займалися, а не від дати до дати".

 

 

версія для друку