українська російська англійська
На 14-й конференції міністрів Ради Європи, відповідальних за спорт, Ігор Жданов розповів про міжнародну діяльність Міністерства у сфері спорту
30.11.2016 | 11:05
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов виступив на 14-й конференції міністрів Ради Європи, відповідальних за спорт, яка 28-30 листопада проходить у Будапешті.

У конференції взяли участь заступник Генерального секретаря Ради Європи Габріела Батані-Драгоні, президент Всесвітнього антидопінгового агентства Крейг Ріді, Єврокомісар з питань освіти, культури, молоді та спорту Тібор Наврачіч, президент Міжнародного паралімпійського комітету Філіп Крейвен, постійний спостерігач від МОК в Організації Об'єднаних Націй Маріо Песканте та інші.

Під час конференції обговорюються такі питання:

- роль урядів країн у підтримці зусиль Всесвітнього антидопінгового агентства щодо підвищення прозорості та незалежності антидопінгової політики; 

- проблемні аспекти імплементації Конвенцій Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями та з питань боротьби із допінгом на національному рівні; 

- дерегуляція та розширення співробітництва між державними органами і спортивними організаціями, як шлях до кращого управління в спорті.

Під час виступу Ігор Жданов доповів, що Україна проявляє дуже потужну ініціативність: "Ми знаходимося в авангарді всіх програм і заходів Ради Європи, спрямованих на розвиток спортивної сфери, боротьбу з допінгом та договірними матчами, насильством у спорті. Більше того, сьогодні ми можемо пишатися тим, що наша держава стала лише третьою країною в Європі, яка ратифікувала у Парламенті Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями. Це сталося 16 листопада 2016 р. Перед нами це зробили лише Португалія та Норвегія".

Міністр наголосив, що у листопаді цього року Україна також приймала засідання комітетів Ради Європи – T-DO та CAHAMA, які опікуються згаданими питаннями на міждержавному рівні. Відбулося й підписання Угоди про співпрацю між українською та німецькою Національною антидопінговою організаціями.

Також Ігор Жданов зустрівся з Міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом. Обговорили робочі питання, організаційно фінансові засади та подальші плани реалізації Угоди між Міністерством молоді і спорту України і Міністерством людських ресурсів Угорщини про співробітництво у сфері спорту та фізичної культури.

 

 

 

версія для друку