українська російська англійська
У Києві обговорили пріоритети діяльності Міністерства культури на 2017-2020 роки
30.11.2016 | 12:00
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час наради за участю керівників структурних підрозділів у галузі культури обласних, Київської міської державної адміністрації з метою обговорення напрямків співпраці у сфері культури на 2017-2020 роки Міністр культури України Євген Нищук та Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко представили основні пріоритети діяльності Міністерства культури на 2017-2020 роки.

Міністр культури Євген Нищук під час свого виступу зазначив, що подібні зустрічі з очільниками структурних підрозділів галузі культури з різних регіонів мають проводитись частіше, у форматі спільної дискусії – діалогу, що створить можливість більш ефективного аналізу та вирішення проблемних питань галузі.

Також Євген Нищук озвучив пріоритети Мінкультури на 2017 – 2020 роки з метою обговорення та врахування бачення ситуації представниками різних регіонів України при напрацюванні управлінських рішень.

Основними пріоритетами Міністерства культури Україна на 2017-2020 роки були визначені:

   підвищення якості культурних послуг в місцевих громадах.

   модернізація системи стимулів для культурно-мистецької діяльності.

   створення електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини і культурних         цінностей.

   модернізація змісту та умов надання мистецької освіти.

   зміцнення позицій державної мови в культурному та інформаційному просторі.

Учасники наради провели жваве обговорення представлених пріоритетів та відзначили цілу низку проблемних питань галузі, в тому числі з урахуванням регіональних особливостей в умовах децентралізації. Так, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко відзначив, що існують певні проблеми з реекспозицією музеїв у регіоні.

«Наші музеї відносяться до радянської доби, але ми намагаємося самі зробити модернізацію: у нас є експозиція Майдану, є експозиція АТО – ми відроджуємо історію, але все це фрагментарно і на рівні області. Ми можемо ще щось зробити з приводу ремонтних робіт , але реекспозиція для нас поки є недосяжною. Гроші у нас на місцях є, але ці гроші треба використовувати під певні програми», - зазначив він.

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко зі свого боку розповіла, що це слушна думка, наразі Міністерство культури розглядає можливість реалізовувати програми спільно з іноземними партнерами академічних музейних обмінів, коли приїздять експерти музейної справи, які дуже добре знаються на формуванні цікавості та привабливості музеїв.

«Ми розуміємо, що не завжди ми маємо достатню кількість фахівців , які можуть грамотно зробити реекспозицію, тому саме експертна допомога не завадить. Можливо з наступного року ми зможемо почати експертну реекспозицію з тими музеями, які проявлять зацікавленість», - зазначила Світлана Фоменко.

З доповіддю «Секторальна децентралізація. Культура. Національний проект» виступила радник Міністра культури України Ірина Френкель, під час якої вона презентувала власне дослідження розвитку культури у малих містах України.

«Децентралізація для нашої країни це не лише зміни загальнонаціональної радянської системи управління, а й така форма, яка змінює свідомість країни, адже децентралізація вимагає національної ідентичності та впливає на всі сфери життя», - зазначила Ірина Френкель.

Начальник відділу культури, мистецтв, національностей та релігій управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської ОДА Ярослава Різникова відзначила, що надзвичайно корисним є проведення подібних нарад з представниками різних регіонів України.

«Це надзвичайно цікава нарада для нас, адже це не є настільки частим, коли збираються представники різних регіонів. Ми можемо обмінятися інформацією, познайомитися один з одним та отримати інформацію щодо змін безпосередньо від керівництва нашого напрямку. Питання, які піднімаються, є надзвичайно важливими фактично для кожного регіону і Одеської області зокрема».

Також Ярослава Різникова відзначила доповідь по децентралізації та її впливу на рівень культури регіону та на його об’єкти культури.

«Ми в Одеській області вже маємо перші проблеми з цим, коли об’єднані громади не беруть на баланс бібліотеки та не враховують наші рекомендації, які ми їм надсилали. Проте ми знайшли варіанти вирішення проблеми на рівні регіону, але подібні проблеми мають усі інші регіони також.

Це ж стосується і музичних шкіл, і закладів культури, утримання художніх колективів. Одещина славиться своїми колективами, велика кількість яких має звання народних і представляє Україну на міжнародних конкурсах, але ми маємо певні побоювання – чи захоче громада їх утримувати. Потрібно зберегти цей потенціал у рамках децентралізації. Це прекрасно, що держава зрозуміла, що потрібна загальна методика, яка може бути застосована в усіх регіонах, зважаючи на певні етнічні та культурні особливості», - сказала вона.

Начальник управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Аліна Певна зазначила, що проведення наради дало можливість виокремити основні напрямки реформування галузі в умовах децентралізації.

«Зараз ми і самі робимо певні кроки для того, щоб зробити нашу культуру кращою вже в новому форматі нових територіальних громад. У нас є нові проекти, які ми починаємо запускати вже з початку 2017 року», - сказала Аліна Певна.

 «Ми хочемо зробити так, щоб заклади культури функціонували більш повноцінно, щоб вони надавали якомога якісніші культурні послуги з тим, щоб це був бюджет розвитку і, звісно, щоб від закладів культури люди мали певне задоволення і певний результат для подальшої роботи. Та робота, що була проведена сьогодні, обговорення певних проблем на такому рівні, допоможуть зробити реформу галузі».

 

версія для друку