українська російська англійська
Голова Уряду вимагає від органів влади вжити заходів щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю відповідно до положень Конвенції ООН
30.11.2016 | 13:42
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив усім міністерствам та керівникам центральних органів проаналізувати виконання положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та надати пропозиції щодо їх підтримки. Про це він заявив відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Я доручаю усім міністерствам, які з цим пов'язані, прошу профільного Віце-прем'єр-міністра з соціальної політики [Павло Розенко] скоординувати цю роботу, щоби усі міністерства надали узгоджені пропозиції щодо виконання завдань Конвенції ООН і інших нормативних документів, щоби ми чітко визначили, як конкретно ми будемо підтримувати людей з особливими потребами", - заявив Володимир Гройсман.

"Я би просив, щоби усі керівники центральних органів проаналізували рівень виконання рішень, пов'язаних з підтримкою людей з інвалідністю, а також внесли пропозиції, де нам потрібно що скоригувати", - зазначив він.

Це питання буде розглянуто на засіданні Уряду 14 грудня, що відбудеться за участі Президента Національного паралімпійського комітету України Валерія Сушкевича та представників з місць.

"Я би хотів, щоби ми до 14 грудня розглянули питання комплексно, що потрібно зробити для людей з особливими потребами, щоб ситуація у їх житті змінювалася, - зазначив Прем'єр-міністр. - Найголовніше, щоби ми не були байдужими, щоб ми на світ дивилися очами тих людей, які потребують особливої турботи".

Володимир Гройсман зазначив, що 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.

Разом із тим про потреби людей з особливими потребами потрібно згадувати не лише 3 грудня, а необхідно зробити все для того, щоб їхнє життя було максимально зручним, наприклад, у питаннях доступності і зручності транспорту, тротуарів, медичного забезпечення, інфраструктури тощо, переконаний Прем'єр-міністр.

"Питання турботи про людей з інвалідністю - це індикатор зрілості будь-якої нації, будь-якої держави", - підкреслив він.

 

версія для друку