українська російська англійська
Міжнародна Енергетична Хартія сприятиме залученню сучасних чистих технологій у газовій та вугільній сфері для збереження кліматичних умов
30.11.2016 | 19:53
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Перший заступник Міністра Галина Карп взяла участь у 27-й Сесії Конференції з Енергетичної Хартії та Міністерській конференції «Актуальність міжнародної Енергетичної Хартії в контексті глобальних викликів: її потенційний внесок в сталий розвиток і глобальні зусилля в сфері змін клімату».

Поїздка делегації України під головуванням першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Г. Карп до  м. Токіо (Японія) відбулась на офіційне запрошення Міністра закордонних справ Японії Ф. Кішіди та Генерального Секретаря Енергетичної Хартії У. Руснака у період з 25 по 26 листопада 2016 року.

У рамках заходів обговорено питання доступу до енергетичних ресурсів у регіонах світу, шляхи досягнення балансу між економічним зростанням та впливом викидів на зміни клімату, створення моделі сталої енергетики через залучення інвестицій у сектори енергетики.

Галина Карп у виступі під час конференції запевнила, що Україна належним чином виконує свої міжнародні зобов’язання у рамках приєднання до договору до Енергетичної Хартії та готова поглиблювати співпрацю в цьому напрямку.

Крім того, наголосила, що основними завданнями є інтеграція енергетичного сектору нашої країни до міжнародного, зокрема європейського енергетичного ринку, продовження системної роботи щодо використання інструментів Енергетичної Хартії для розширення співпраці в енергетичній сфері, залучення інвестицій у сектори енергетики України, формування привабливого інвестиційного клімату та оновлення технічних потужностей підприємств енергетичного комплексу з метою їх відповідності сучасним міжнародним екологічним нормам та стандартам.

Перший заступник Міністра поінформувала учасників Конференції про подальші наміри щодо реформування енергетичного сектору України відповідно до стандартів ЄС, зокрема Третього енергетичного пакету.

Також Галина Карп обговорила з учасниками заходу стратегічні пріоритети реформування енергетичної сфери в Україні, перспективи збільшення кількості проектних заявок за участі іноземних інвестицій для модернізації об’єктів енергетичного комплексу.

Ключовим питанням, яке цікавило учасників заходу, було питання, яким чином Енергетична Хартія може зробити внесок у стійкий розвиток, включаючи доступ до енергії, та роль Енергетичної Хартії для відповіді на світові енергетичні виклики.

Під час заходу опрацьовано низку важливих документів, зокрема,  щодо перспектив роботи Секретаріату Енергетичної Хартії у 2017 році.

 

версія для друку