українська російська англійська
Володимир Гройсман: Рішення Уряду про новий алгоритм формування рахунків за опалення у будинках без лічильників захистить громадян та викорінить зловживання
30.11.2016 | 23:49
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Рішення Уряду щодо нарахування платіжок за тепло за середнім показником будинків з лічильниками викорінить зловживання при встановленні оплати за тепло та захистить громадян, у чиїх будинках немає приладів обліку тепла. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив в ефірі телеканалу "112 Україна" увечері середи.

Коментуючи сьогоднішнє рішення Уряду щодо нового алгоритму формування рахунків за опалення у будинках без лічильників Володимир Гройсман зазначив: "Це не дасть можливість нікому зловживати, тому що зі стелі по нормі нараховувати – це завжди величезна проблема. Тому ми тут поставили перешкоду, яку буде важко обійти".

"Зараз ми захистили тих, в кого немає лічильників, щоб їм не завищували за нормою", - додав він.

Прийнятим на засіданні у середу рішенням Уряд зобов'язав усіх надавачів послуг формувати рахунки за тепло для будинків, в яких немає обліку тепла, на основі усередненого показника споживання теплової енергії у будинках міста, де встановлені лічильники. Такий принцип будуть використовувати у містах, де приладами обліку тепла оснащено не менше 50% будинків.

Голова Уряду зауважив, що не усім на місцях буде подобатися таке рішення Уряду, бо це забирає можливість маніпулювання і зловживання при розрахунках.

"У мене питання: ті, хто нараховують [оплату за тепло], ви ж бачили, що ви робите. Чому люди мають від цього страждати? – зазначив Володимир Гройсман. - Я вважаю, що такі системні помилки є невипадковими".

Прем'єр-міністр зауважив, що необхідно встановити лічильники тепла в кожному багатоквартирному будинку. "Зараз ми вимагаємо, щоби кожен будинок мав свій лічильник, - наголосив він. - Нам треба, щоби був об'єктивний облік".

Він зазначив, що у деяких містах кількість будинків, де встановлені прилади обліку тепла, є незначною. "Чому лічильників не ставлять? Тому що за формулою, за нормою напевно комусь "цікавіше" нараховувати", - зазначив він.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснять перевірки деяких місцевих теплокомуненерго, зазначив Прем'єр-міністр.

"Я би радив нікому у це не гратися, бо ми знайдемо і покараємо. Ніхто не має права виставляти рахунки, які є необ'єктивні", - підкреслив Володимир Гройсман.

Він також вчергове наголосив, що Уряд не має відношення до нарахувань оплати за житлово-комунальні послуги. Розрахунки встановлюють місцеві теплокомуненерго, що належать здебільшого міським радам.

У цьому контексті Голова Уряду підкреслив необхідність підвищення відповідальності місцевої влади. "Важливо, щоби громадськість контролювала свої теплокомуненерго", - зазначив він.

 

версія для друку