українська російська англійська
У Києві проходить національний семінар "Чесність у спорті"
01.12.2016 | 13:10
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

1 грудня на НСК "Олімпійський" проходить національний семінар "Чесність у спорті". Організаторами виступили Міністерство молоді та спорту, Міжнародний олімпійський комітет, Національний олімпійський комітет України та Міжнародна організація кримінальної поліції "Інтерпол".

Учасники семінару – представники національних федерацій з олімпійських та не олімпійських видів спорту, представники Міністерства юстиції України, правоохоронних органів, національних лотерей та букмекерських організацій.

Учасників семінару вітали Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, член Виконкому НОК  та голова юридичної комісії Павло Костенко, в.о. керівника Національної поліції України Вадим Троян, керівник Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.

Цього року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і "Інтерпол" здійснюють глобальне нарощування потенціалу та тренінгових програм для надання допомоги країнам у вирішенні нової проблеми, пов'язаної з маніпулюваннями спортивними змаганнями та іншими загрозами чесності у спорті.

Вітаючи учасників семінару Ігор Жданов зазначив, що 30 листопада Президент україни Петро Порошенко підписав Конвенцію проти маніпулювання результатами спортивних змагань. "На 14-ї конференції Міністрів Ради Європи, відповідальних за спорт, яка завершилась 30 листопада, ця тема була однією з трьох основних. Ми усвідомлюємо, що договірні матчі та спортивні заходи продовжують залишатися однією з найбільших загроз для чесного спорту в усьому світі і в тому числі в Україні. Це також джерело корупційних правопорушень у будь-якій країні".

Міністр зауважив, що Україна стала лише третьою країною в Європі, яка ратифікувала цю Конвенцію у парламенті (16 листопада 2016 р.). До цього її ратифікували лише Португалія та Норвегія.

"Це накладає на нас велику відповідальність за подальшу імплементацію положень Конвенції всередині країни. Для України це великий іспит, адже за нами, як певною мірою, першопрохідцями спостерігатиме вся європейська спільнота. Щоб Конвенція запрацювала та була ефективною в нашій країні, необхідно об’єднати зусилля багатьох державних інституцій та громадських організацій", - наголосив Ігор Жданов.

Міністр підкреслив, що Україна й надалі буде неухильно дотримуватися вимог міжнародного та європейського законодавства щодо захисту морально-етичних цінностей спорту, і побажав учасникам семінару плідної та ефективної роботи.

 

версія для друку