українська російська англійська
Корабель Державної прикордонної служби України задокументував порушення Російською Федерацією норм міжнародного Морського права
02.12.2016 | 11:07
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Упродовж 30 листопада і 1 грудня ц.р. Державною прикордонною службою України проведено спеціальну морську операцію щодо висвітлення обстановки у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища, що у Північно-Західній частині Чорного моря.

На першому етапі операції для проведення повітряної розвідки зазначеного району було залучено літак ВМС України.

За ініціативи Адміністрації Держприкордонслужби у морському поході взяли участь представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, Служби безпеки України та Національної поліції в АР Крим, Нафтогазу та Чорноморнафтогазу, Прокуратури АР Крим та Військової прокуратури Південного регіону, екологічної інспекції, а також вітчизняних ЗМІ.

На світанку першого грудня в 65-ти милях південніше Одеси кораблем Морської охорони «Григорій Куроп’ятников» виявлено дві самопідйомні бурові установки (СПБУ), захоплених Росією під час тимчасової окупації Автономної Республіки Крим.

У порушення міжнародних правил мореплавання суднокоманди та інші, у т.ч. озброєні особи, що перебували на платформах не відповідали на неодноразові запити українських прикордонників, що подавалися на загальноприйнятому радіочастотному каналі.

Окрім цього, російський військовий корабель, який невдовзі підійшов до району Одеського газового родовища, у порушення норм міжнародного морського права здійснював небезпечне маневрування поблизу українського прикордонного корабля. Завдяки вмілим діям нашого екіпажу вдалося запобігти зіткненню кораблів.

Порушення норм українського і міжнародного законодавства зафіксовані у відповідних процесуальних та інших документах представниками інших правоохоронних органів, прокуратури та ЗМІ, які перебували на борту прикордонного корабля. Крім цього, зафіксовано факт зміни державою агресором навігаційних даних і назви захопленої СПБУ, а також  незаконне використання на ній російського прапора.

Задокументовані результати морської операції встановленим порядком будуть надані уповноваженим державним органам для посилення позиції України у міжнародних судових процесах проти Російської Федерації.

 

версія для друку