українська російська англійська
Щоб якісно покращити умови для належного розвитку дітей з синдромом аутизму нам необхідна співпраця з громадськістю, - Лілія Гриневич
02.12.2016 | 17:07
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Для спільної роботи над вирішенням проблем, з якими стикаються діти з синдромом аутизму та їхні сім’ї, Міністерство освіти і науки України підписало Меморандум про співпрацю з Міжнародною громадською організацією “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”. Процедура підписання відбулася сьогодні, 2 грудня, у залі колегії МОН.

“Вирішити проблеми, які зараз є у сфері роботи з дітьми з синдромом аутизму дуже важко. Ми прекрасно усвідомлюємо, що для цього потрібна співпраця не лише з системою освіти, чи системою охорони здоров’я, а й системою соціальної допомоги – це питання потрібно вирішувати комплексно. І я щиро дякую вам за ваше небайдуже серце, за те, що ви готові системно допомагати дітям з синдромом аутизму”, - звернулася Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич до засновника Фонду «Дитина з майбутнім» Інни Сергієнко.

Меморандум про співпрацю допоможе об'єднати зусилля в наданні соціально-психологічної, освітньої та юридичної допомоги сім'ям, в яких є люди з аутизмом, інтегрувати дітей з аутизмом в суспільство, сприятиме реалізації регіональних, місцевих та міжнародних програм, індивідуального навчання, виховних і корекційних процесів для цих дітей.

Ми вже провели серію переговорів з європейськими партнерами. Деякі з них готові надати свої програми для перекладу та адаптації. Партнерство з МОН забезпечить найбільш ефективне впровадження цих програм в Україні. Такий системний підхід допоможе крок за кроком ліквідувати брак знань в роботі з дітьми з аутизмом, - розказала Інна Сергієнко.

Лілія Гриневич також наголосила, що співпраця має сприяти формуванню толерантного і позитивного ставлення суспільства до людей з особливими потребами.

Щоб якісно покращити умови для належного розвитку дітей з синдромом аутизму нам необхідна співпраця з громадськістю. За час роботи і в Парламенті, і в Міністерстві  я зрозуміла: якщо ти хочеш реально щось зробити – зроби це у партнерстві з громадськими організаціями – небайдужими людьми, які постійно працюють з певним питанням, для яких це зміст життя. Тому я щаслива підписувати цей меморандум і дуже сподіваюся, що зміни торкнуться якомога більшої кількості дітей, які їх потребують”, - наголосила Лілія Гриневич.

 

Довідково

Міжнародна громадська організація «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» утворена в 2009 році з метою консолідації батьків, у сім'ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами. Фонд надає соціальний захист таким дітям та іншим членам їх сімей, а також сприяє організації заходів, спрямованих на надання системної допомоги дітям з індивідуальними потребами.

 

версія для друку