українська російська англійська
Міненерговугілля готове залучити експертів США до формування нормативно-правової бази з питань кібербезпеки
02.12.2016 | 17:42
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля готове залучити експертів США до формування нормативно-правової бази з питань кібербезпеки. Про це йшлося на зустрічі з експертами з кібербезпеки зі Сполучених Штатів Америки та Посольства США в Україні, що відбулася в Міненерговугілля 2 грудня.

У зустрічі взяли участь начальник Управління інформаційно-аналітичного забезпечення та моніторингу Олексій Гладков, представники НЕК «Укренерго».

Олексій Гладков наголосив, що досвід американських колег є цінним для України, оскільки модель кібербезпеки США подібна до моделі, що застосовується в українській енергосистемі. Також зауважив про значний прогрес в напрямку роботи над стратегією, стандартами та іншими документами з питань кіберзахисту об’єктів енергетики.

Про розвиток системи кібербезпеки ДП «НЕК «Укренерго» поінформував заступник директора НЕК «Укренерго» з інформаційних технологій Вадим Горюшко.

Сторони обговорили питання щодо створення сучасної нормативно-правової бази, на основі якої обленерго зможуть удосконалити систему захисту. Також зауважили про необхідність пошуку фінансових ресурсів для підтримки функціонування такої системи.

Експерт з кібербезпеки Північноамериканської корпорації з питань надійності енергопостачання EISAC NERC Тіматі Роксі поінформував про результати семінару представників регуляторів країн Чорноморського регіону, де обговорювалися питання тарифоутворення, ресурсів для кібербезпеки тощо. Також поділився досвідом щодо функціонування моделі кіберзахисту США та способів оперативного реагування на можливі виклики.

За підсумками зустрічі сторони домовились про подальшу спільну роботу, зокрема, вирішили утворити робочу групу за участю американських фахівців щодо опрацювання та оцінки нормативно-правових актів. Також представники США запропонували провести тренінги з питань кіберзахисту для українських енергетичних компаній.

Українські та американські колеги дійшли згоди, що інформаційний обмін підніме на новий якісний рівень систему кіберзахисту енергетичних систем дружніх країн.

 

версія для друку