українська російська англійська
На Вінниччині відбулися урочистості з нагоди передачі відремонтованого літака Ан-26
03.12.2016 | 17:29
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 03 грудня, на військовому аеродромі Гавришівка відбулися урочистості з нагоди передачі літака Ан-26 імені Героя України Дмитра Майбороди до 456 бригади транспортної авіації.

В урочистостях вручення сертифікату особовому складу бригади про присвоєння літаку Ан-26 імені Дмитра Майбороди, взяли участь командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Дроздов Сергій Семенович, члени військової ради Командування Повітряних Сил, мати Майборода Тетяна Іванівна, рідні та близькі Героя України Дмитра Майбороди, керівництво області та міста.

“Трагічною і водночас героїчною сторінкою у новітній історії Повітряних Сил Збройних Сил України стало 14 липня 2014 року, коли в свій останній політ пішли два високо підготовлених льотчики – підполковник Дмитро Майборода та підполковник Дмитро Шкарбун. Сьогодні урочиста мить, коли літак Ан-26 з ім’ям легендарного Героя України Дмитра Майбороди на борту підніметься в небо. Це ще одне підтвердження того, що Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті вдячного народу, вони поряд з нами у назвах шкіл та вулиць, у пам’ятниках та меморіальних дошках, – зазначив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов.

Під час передачі літака у небі над військовою частиною пролетіли літак Ан-26 та вертоліт Мі-8, які вшанували пам'ять полеглих Героїв.

Мене сьогодні переповнює неабияке почуття гордості за свого сина, Героя України Дмитра Майбороду. Його ім’я вічно житиме у нашій пам’яті, на землі, а відсьогодні й у небі. Адже Дмитро з дитинства любив небо та мріяв стати льотчиком, він не пропустив жодного авіашоу, яке проходило у Гавришівці. Його мрія збулася, він став військовим льотчиком та проходив службу в 456 бригаді транспортної авіації, – сказала мати Героя Тетяна Іванівна.

Усі присутні поклали квіти до Меморіалу загиблому екіпажу літака Ан-26 та вшанували пам'ять хвилиною мовчання.

Чин освячення літака Ан-26 імені Героя України Дмитра Майбороди провів начальник військового відділу Вінницької єпархії УПЦ протоієрей Сергій Ковтун.

Довідково

14 липня 2014 року у ході повітряно-транспортного забезпечення активної фази АТО біля державного кордону України з Росією на висоті 6500 м був збитий військово-транспортний літак Ан-26. Ураження нанесено ракетами класу “повітря-повітря” зі сторони Російської Федерації. Під час цієї трагедії загинуло два високо підготовлених льотчики 456 бригади транспортної авіації – командир екіпажу підполковник Дмитро Майборода та його помічник підполковник Дмитро Шкарбун, які, утримуючи літак у горизонтальному положенні, дали можливість урятуватися всім іншим членам екіпажу.

 

версія для друку