українська російська англійська
Павло Розенко: У 2017 році вдвічі більше пацієнтів зможуть отримувати антиретровірусну терапію
06.12.2016 | 13:09
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Уряд України прийняв безпрецедентне рішення про збільшення державного фінансування програм з лікування ВІЛ та туберкульозу на 140%. Про це сьогодні у Женеві на засіданні Координаційної ради Об’єднаної програми ООН з питань ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Незважаючи на глибоку економічну кризу в 2014-2015 роках та військову агресію Росії, Уряд України прийняв безпрецедентне рішення про збільшення державного фінансування програми лікування ВІЛ на 140% і програми лікування туберкульозу – теж на 140%», - сказав він.

«Цей крок та активна участь міжнародних донорів дозволять нам підвищити чисельність пацієнтів, які будуть отримувати антиретровірусні препарати у 2017 році, майже вдвічі, що є основною передумовою для досягнення цілей «90-90-90», - наголосив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр України висловив переконання, що інвестиції з боку Уряду, а також збільшення обсягів державних закупівель антиретровірусних препаратів стануть поворотним моментом при переході від донорського фінансування до державного. Наразі, за його словами, ведеться розробка проекту національної стратегії сталого розвитку після поступової відмови від фінансування донорів.

«Хоча ми і сподіваємося зберегти донорів ще на деякий короткий час в Україні, ця стратегія буде готова вчасно і забезпечить плавний перехід», - наголосив він.

«Ми вважаємо, що зусилля, яких докладає Уряд дозволять нам досягти цілей стратегії ЮНЕЙДС «90-90-90» у встановлені терміни і Україна триматиме свої лідерські позиції в боротьбі з епідемією ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії», - підкреслив Павло Розенко.

Як відомо, Об’єднана програма ООН з питань ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) була заснована у 1994 році і розпочала свою роботу у 1996 році. На виборах у 2013 р. Україну обрано до складу Координаційної ради ЮНЕЙДС на період 2014-2016 рр.

 

 

версія для друку